Yaşlanan Ciltlere Erken Müdahale Edin

İnsan cildi çok özel ve önemli bir yapıdır. Ancak günümüzde insanların çok önemli bir kısmı çok önemli ve sık cilt sorunları ile karşı karşıya gelmektedir. Bunun en önemli nedeni tahmin edeceğiniz üzere insanların yaşam tarzlarında görülen çok önemli değişimlerdir. Çok daha hızlı yaşıyor, çok hızlı tüketiyoruz ve yaşamamızda görülen her türlü dengesizlikler ve sorunlar doğrudan doğruya cildimize yansıyor. Bu durum çok doğal olarak cildin sorunlar yaşamasına neden oluyor. Sürekli denge kurmak için uğraşan cilt yapısal olarak sürekli olarak çalışmak zorunda kalıyor. Bu durum kısa vadeli olarak pek çok farklı cilt sorunu demek. Ancak bunun yanında ise öte yandan uzun vadeli olarak çok daha kısa süre içinde yaşlanmak demek.

Cilt doğal olarak bu yaşlanma belirtilerinin görülmesine neden olacağından dolayı uzmanlar doğru cilt bakımının uygulanmasının önemli olduğunu belirtmektedir. Özellikle ilk belirtilerin ortaya çıkmasından hemen sonra doğru ürünlerin kullanımı önemli olduğundan dolayı bu etkileri ortadan kaldırmak için ciddi çözümler sunmak gerekir. İlk ortaya çıkan kırışıklıklar ciltte ilk kırılmaların habercisi olacağından dolayı bu alanda çözüm elde edebilmek için erken zaman içinde çözüme yönelik olarak hareket etmek gerekecektir. Belirtilerin daha ilk görüldüğü andan itibaren çözüm sunmak pek çok açıdan faydalı olacağından dolayı uzmanlar bu tip çözümlerin sunulmasının önemli olduğuna inanmaktadır.  Bu anlamda önemli bir ürün serisi olan Avene Ystheal kendi alanındaki en etkili ürünlerden biridir.

Avene tarafından sunulan bu değerli ürünü incelemeden önce markanın tarihine kısaca göz atalım. Avene 1736 yılında keşfedilen Avene termal suyunun cilt üzerindeki olumlu etkilerini sunmak için kurulan cilt terapi merkezi ile ortaya çıkmış bir markadır. Çok kısa bir süre içinde ünlü bir marka haline gelen ve çözüm odaklı olan bir marka olan Avene bu termal suyu farklı cilt bakım ve tedavi ürünleri kullanmak için tercih etmiş ve çok kısa bir süre içinde çok önemli çözümler elde etmiştir. Dünyaca ünlü olan bu köklü marka daima en iyi çözümleri sunmakla övünmektedir.

Oluşmakta olan ilk kırışıklıkları önlemeye ve cilde canlılığını geri kazandırmaya yardım eden bir ürün olan Avene Ystheal 3 önemli faydası ile çözüm sunmaktadır ve bu çözümler hem markanın kendisi hem de bağımsız kurumlar tarafından test edilmektedir. Bu 3 fayda şu şekilde özetlenebilir:

Yaşlanma Karşıtı: Patentli bir ana aktif olan retinaldehid, hücrelere ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlayarak, cildinizin hücresel hareketliliğini yeniden canlandırmaya yardımcı olur. Bu cildin doğal yapısının ve dengesinin uzun vadeli olarak sağlanması açısından çok önemlidir.

Antioksidan: Güçlü bir antioksidan içerik olan Pre-Tokoferil, serbest radikallere karşı bir koruma kalkanı oluşturur. Serbest radikaller cildin en önemli düşmanlarından biri olduğundan dolayı bu alanda etkili çözümler önemli bir avantaj sağlar.

Rahatlatıcı: Rahatlatıcı ve tahriş giderici Avene Termal Suyu benzersiz içeriği ile mükemmel bir şekilde cildinize anında rahatlık hissi sağlar. Ürün bu nedenle pek çok açıdan pek çok kişi tarafından önerilmektedir.

Günümüzde pek çok kişi bu tip ürünler kullanarak cildi için verimli sonuçlar elde etmek istemektedir. Ancak sağlıklı bir çözüm elde edebilmek için öncelikli olarak cilde bu ürünün doğru ve düzenli şekilde uygulanması gerekir. Ürün ile beraber sunulan kullanım talimatlarına ve ürün içeriklerine önem verildiği takdirde Avene Ystheal pek çok kişiyi memnun eden çözümleri ile faydalı olacaktır.   Bu nedenle pek çok kişi ve uzman bu önemli ürünleri ve serileri önermektedir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Antioksidan

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Ystheal-Contour-Des-Yeux-15-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.