Yağlı ve Akneli ciltler için bakım kremi

avene cleananceBildiğiniz gibi avene markasının birçok ürünü bulunmaktadır bunlardan en önemlisi avene cleanance serisidir. Bu serinin birçok alt ürünü bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yağlı ve akneli ciltler için bakım kremidir. Bu krem, bal kabağı çekirdeği özü ile sebum salgılanmasını düzenler, sebum emici kapsüllerle cildin gün boyu mat görünmesini sağlar. İçeriğindeki glikol ile nemlendirici, çinko glukonat ile anti-enflamatuar, salisilik asit ile arındırıcı etkiye sahiptir. Yağsız ve hafif yapısıyla hemen emilir ve tahrişi yatıştırır. İçerisinde Avene termal suyu, çinko glukonat,cucurbita pepo,B6 vitamini,Sebium emici kapsüller,Salisilik asit ve CTAB bulundurur. Zararı yok, faydasıçoktur. Diğer bir ürün olan yağlı ve akneli ciltler için temizleme jelidir. Bu ürün, özellikle yağlı, akneli ve problemli ciltleri tahriş etmeden temizler. Cildi arındırır, bakteri oluşumunu engeller. İçeriğindeki çinko glukonat ile anti-enflamatur, gliserol ile nemlendirici, cucurbita pepo (bal kapağı çekirdeği) ile sebum düzenleyici, avene termal suyu ile yatıştırıcı etkiye sahiptir. Asıl formülü avene termal suyu,  Çinkogluconat,  CucurbitanPepo, Ctabtır. Phı 7.2 dir. İnsan sağlığı için en uygun bakımı sağlamaktadır.

Avene cleanance, daha yumuşak ve arınmış bir cilt için soyucu ve keratin düzenleyici AHA ve BHA ile zenginleştirilmiştir. Yumuşatıcı alfa bisabolol, sebum salgılanmasını düzenleyici bal kabağı çekirdeği özü ve matlaştırıcı pudra içerir. Yağsız yapıdadır. İçerisinde parfüm bulunmaz. İçerisinde paraben bulunmaz. Bu yüzden de cilde zarar vermez. Bu ürün yağlı ve de akneli ciltleri esas almıştır. Tedavi etmek, korumak ve de estetik güzellik sağlamak için tercih edilmektedir.

Avene termal suyunun özelliği ferahlatıcı, rahatlatıcı bir his yaratmasıdır. Hem tedavi eder hem de estetik güzellik sağlar. Bu sayede cildinizin hem arındığını hem de güzelleştiğini hissedersiniz. Aynı zamanda koruyucu özelliği de sahip olan bu su hem tedavilerde hem de güzellik ürünlerinde kullanılmaktadır.

Avene markası Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında tesadüf sonucu bulunmuştur. 1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Daha sonraları geliştirilerek dünyada lider marka haline gelmiştir.

Birçok markanın yanı sıra avene markası farklı bir yol izlemiştir. Terapi merkezinde sağlığına kavuşan insanları gözlemledikten sonra dünyanın birçok yerin dermatoloji laboratuarı kurmuş ve bu ürünü geliştirmiştir. Vizyonunu her geçen gün genişletmiştir. Hiçbir zaman sadece estetik kaygısı taşımamış ön planda her zaman sağlığı tutmuştur. Tüketiciler tarafından kazandığı güveni de buna borçludur. Dünyadaki birçok ülkede lider statüsüne sahiptir. Ülkemizde de bu durum söz konudur. Diğer markalar bu durumu kıskanmış ve avene markasına ulaşmak istemiştir. Fakat avene ürünlerinin içerisinde bulunan avene termal suyu sayesinde bu mümkün olmamaktadır. Kendine özel formülü ile ürünler taklit edilemez ve de aynı sonuçları sergileyemezler. Ürün vizyonu olarak, her cilt yapısına ayrı muamele yapmış olsa da daha çok bütün ciltlere aynı yaklaşımı sergileyip aynı hassasiyeti göstermeyi seçmişlerdir. Aynı ürünü sergileme konusunda da başarılıdırlar. Çünkü ürettikleri hiçbir ürünün içerisinde zararlı kimyasallar ve de yağlar bulunmaz. Alerjik özellik taşımayan ürünleri en hassas ciltlere bile iyi gelecek şekilde tasarlanmış ve de uygulanmıştır. Dünya da gözde olmasının ve de güven kazanmasının bir nedeni de bu dur. Avene termal suyun içerisinde de parfüm ve de kimyasal madde bulunmaz. Fakat kendisine has özel ve güzel bir kokusu vardır. Bu sayede de bütün ürünlerinde bu hoş koku mevcuttur. Bu hoş koku da size rahatlatıcı etki yapmaktadır.


Kaynakça:

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Cleanance-Emulsion-Lotion-40-ml.html

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87inko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir