Tedavi edici şampuan

avene şampuanlarGünümüzde en çok karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi saçlarımızın nedenli veya nedensiz dökülmesidir. Saç dökülmeleri genellikle kullandığımız ürünlerden kaynaklanmaktadır. Veyahut da gün içerisinde saçlarımızın maruz kaldığı etkilerden kaynaklanmaktadır. Lakin saçlarımızda görülen tek problem dökülmeler değildir. Dökülmelerin yanı sıra meydana gelen saç, deri hastalıklarıyla beraber saçımızda kepek oluşumu da görülebilmektedir. Kimyasal madde içeren şampuanların yanı sıra bitkisel esaslı şampuanlar daha faydalı ve de saç dökülmelerini, kepeği engellemektedirler. Aynı zamanda birçok bitkisel esaslı şampuanın tedavi edici özelliği bulunmaktadır.  Aynı zamanda da her saç yapısı farklı olduğu için her şampuanın farklı saçlar üzerindeki etkileri de farklı olmaktadır. Şampuanlarında kremler gibi uzmanlık alanları bulunmaktadır. Fakat bu avene şampuanları için geçerli değildir. Kendine has özel formülü ile her saçın dilinden anlamaktadır. İlk amacı kiri ve yağı saçtan uzaklaştırmaktır. Fakat içerisinde ki termal suyun da özelliği ile saça parlaklık, dolgunluk, sağlamlık ve sağlık kazandırır. Deri hastalıklarını tedavi etmek içinde geliştirilen şampuanları bulunmaktadır.

Avene termal suyun yapısında fazlaca mineral ve de vitamin bulunur. Bu suyun özelliği tedavi etmek ve de onarmaktır. Sadece avene şampuan içerisinde değil tüm avene ürünlerinin içerisinde bulunur. Ruhu dinlendiren ve de ferahlık veren özel bir yapısı bulunmaktadır. Vücudun termal dengesini sağlayarak sağlıklı görünüşler elde etmede yardımcı eleman görevi görmektedir. Kalıcı koruma sağlayarak cildinizin ve de saç yapınızın bozulmasını engeller.

avene şampuanAvene markasının tarihi gelişmesine bakacak olursak 1736 yılında tesadüf sonucu ortaya çıktığını görmüş olacaksınız. Fransa’nın güneyinde yer alan avene kasabasın da,  Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar bu serüven. Daha sonraları geliştirilerek dünyada çok önemli marka haline gelmiş olduğu görülmektedir. Fransa başta olmak üzere Çin, Japonya gibi dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen marka haline gelmiştir. Çoğu ülkede dermatoloji laboratuarları bulunmaktadır. Bu sayede de tüketicinin güvenini kazanmıştır. Diğer markaların yakından takip ettiği avene markasının sırrını kimse uzun yıllar çözememiştir. Sırrı çözdükten sonra da kimse formüle yaklaşamamıştır. Çünkü avene ürünlerinin içerisinde avene özel termal suyu bulunmaktadır. Bunun da patenti avene markasında olduğu için kimse bu suya erişim sağlayamamış, avene markasına yaklaşamamıştır.

Ülkemizde de birinci sırada bulunan bu marka, diğer markalara nazaran farklı bir yol izlemiştir. Diğer markalar ürünü elde ettikten sonra birçok teste tabi tutup onun sonuçlarını gözlemlerken, avene terapi merkezlerinde tedavi olan insanlardan yola çıkarak ürünleri geliştirmiştir. Deneylere ihtiyaç duymamıştır çünkü sonuçlara canlı olarak şahit olmuşlardır. Yine de üretilen ürünler dermatoloji laboratuarlarında testlere tabi tutulmaktadır. Tüketicilerinde güvenmesini, sağlayan en önemli özelliklerden biride bu dur.

Dünyanın hemen her yerinde olan dermatoloji laboratuarları ile de tüketicinin güvenini kazanmıştır. İlk başta sadece termal terapi merkezleriyle hastalara şifa dağıtmış, bu suyun etkisinin güçlü olduğunu kanıtladıktan sonra ürün üretimine geçmiştir. Bu yönden de diğer markalardan ayrılmaktadır. Çünkü diğer markalar ürünü elde ettikten sonra birçok teste tabi tutmuş, gerek hayvanlar üzerinde denemiş gerekse de deney sonuçlarını beklemişlerdir. Fakat avene markası ürünü sunmadan sonuçlarını gözlemleme imkanına sahip olmuştur. Bu yüzden de birçok marka tarafından taklit edilemez ve de formülünün çalınma ihtimalini taşımaz.

Avene şampuan ile saçlarınız beslenerek estetik güzelliğe de sahip olmaktadır. Avene şampuanlarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Saç yapısının yanı sıra saçların kıvırcık ya da düz olmasıyla da yakından ilgilenmektedir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/şampuan

http://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.