Onarıcı ve bakım yapıcı losyon

avene thermalAvene markası deyince ilk akla gelen madde avene thermal su olmaktadır. Bunun nedeni her avene ürünün içerisinde bulunması ve elde ettiği başarıların çoğunu avene thermal suyuna borçlu olmasıdır.

Öncelikle avene markasının tarihine bakacak olursak, her şeyin bir tesadüf sonucu başlamış olduğunu göreceksiniz. İlk olarak avene thermal suyu,1736 yılında, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede avene thermal suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Fakat avene thermal suyunun olumlu özellikleri bu kadar değildir. Aynı zaman da rahatlatıcı canlandırıcı etkisi bulunmakta, cilt temizliğini tamamlamak, makyajı sabitlemek, yaz mevsiminde rahatlamak, seyahat sırasında ferahlamak için de kullanılmaktadır.

Derinin saymakla bitmeyecek kadar çok görevi ve faydası bulunmaktadır. Bu görevlerini doğru şekilde yerine getirebilmesi vücudun sağlığı ile doğrudan alakalıdır. Bunun için derinin ihtiyaç duyduğu bakımın aksatılmadan hassasiyet ile yerine getirilmesi önem arz etmektedir. Bu da etkili ve doğru bakım ürünleri vasıtası ile gerçekleştirilmektedir avene thermal su, termal su bileşiminde barındırdığı zengin minerallere ve cildin ihtiyacını hissettiği elementlere sahiptir. Bu zengin bileşenler aracılığı ile cildi onarır, yatıştırır ve yeniler. Bu da uzun yıllar cildin sağlıklı kalması konusunda ciddi destek sağlar.

Avene thermal su, yatıştırıcı, tahriş giderici ve anti-enflamatuar özelliğine sahiptir. Ciltte tepki veren hassas hücreleri güçlendirir, cildin PH’ının dengelenmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemindeki kilit hücrelerin etkinliğini artırarak cildi daha güçlü hale getirir. Eşsiz ve değişmeyen bileşenler, düşük mineralize içerik 207 mg\l Dengeli kalsiyum ve magnezyum oranı 2\1 Silis açısından zengin 14 mg\l Oligo elementler açısından zenginlik ve uyum (Zn, Cd, Cu, B) Nötr PH 7,5 dur.

Avene markası dünyadaki birçok ülkede lider konumunda aynı zamanda da dünya sıralamasında da ilk beşte yer almaktadır. Bunun nedeni, diğer markaların yanı sıra ürünlerin elde edilişinde farklı bir yol izlemiş olmasıdır. Diğer markalar ilk önce ürünleri üretip sonrasında ürünün etkilerini kontrol ederken, avene markası ilk önce gözlem yapmıştır. Keşfedildiğinin ilk yıllarında sadece terapi merkezi olarak hizmet vermiş, insanlar üzerindeki etkileri gözlemlemiş sonrasında da ürünleri üretmeye başlamıştı. Her ürün dünyanın birçok yerinde bulunan avene dermatoloji laboratuarlarına gönderilmiş birçok işlemden geçmiştir. Avene markasına duyulan güvenin bu kadar çok olmasının bir nedeni de bu olmuştur. Avene ürünlerinin hiçbirinde paraben, alkol, parfüm ve de zararlı kimyasal bulunmamaktadır. Güven kaynağının bir nedeni de bu olmuştur. Avene markası hiçbir zaman tek bir şeyi hedef olarak belirlememiştir. Estetikliği ön planda tutup sağlığı önemsemezlik yapmamıştır. Hedef hatta amaç olarak sağlık ile estetikliği harmanlamayı seçmiştir. Bunun etkilerini olumlu olarak görmüştür.

Keşfedildiği günden bu zamana kadar geçen sürede hiçbir zaman geri gitmemiş aksine günden güne kendisine başarı yüklemiş, vizyonunu geliştirmiştir. Gerek makyaj konusunda olsun, gerekse cilt bakım ürünlerinde her zaman konumunu korumayı seçmiştir. Her cilde özel ürünler üretmiş olsa da esas hedefinde her cilde uygulanabilen kremler olmuştur. Bu kremler, en hassas cilde uygulanabilecek derecede olmuşlardır. Bu daha çok Avene thermal suyu sayesinde gerçekleşmiştir. hiçbir cilde alerjik özellik göstermemesi Avene thermal suyunun prestijini daha da arttırmaktadır. Avene korumasında olduğu için Avene thermal suyu, diğer markalar tarafından kullanılamamaktadır. Bu sayede de avenenin bulunduğu statüye hiçbir marka yaklaşamamaktadır. Avene thermal suyu sayesinde de avene markasının formülleri çalınamamakta ve de markanın sağladığı kalite taklit edilememektedir.


Kaynakça:

http://www.eau-thermale-avene.com.tr

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Eau-Thermale-150-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir