Kuru Ciltler İçin Etkili Cilt bakımı

Avene Cold CreamHer insan cildi son derece özel bir yapıdır ve aslında ideal durum her cilt için özel olarak cilt bakım ürünlerinin sunulmasıdır. Ancak bu tam anlamı ile mümkün olmadığından dolayı sağlıklı çözümlerin elde edilebilmesi için cilt bakım ürünleri sunan firmalar en azından cilt bakımı adına çözüm sunabilmek için ürünlerini çeşitlendirilmekte ve cilt tiplerine uygun olarak getirmektedir. Ürün seçiminde ürüne göre ve cilt tipine göre çözüm elde etmek çok önemlidir. Çünkü insan cildi yapısına göre her zaman farklı şekilde çevresel etkilere karşı tepki verecektir.  Günümüzde insan cildine karşı etki eden faktörler çok etkin ve güçlü bir şekilde aktif olduğundan dolayı cilt sorunları her zaman olduğundan çok daha fazla etkin bir şekilde görülmektedir. Bu nedenle uzmanlar cilt bakım ürünlerinin kullanımını önermektedir. Eğer seçmiş olduğunuz ürün cilt tipine uygun değilse sorun yaşatmaktadır. Ülkemizde ve dünyada pek çok kişi tarafından tercih edilen bu ürünler ancak kaliteli ve sağlıklı olduğunda, doğru bir şekilde kullanıldıklarında çözüm sunarlar. Önemli bir marka olarak tercih edilen Avene bu nedenle pek çok açıdan mükemmeldir.

Bu yazımızda Avene Cold Cream ürününü inceleyeceğiz ancak ürünü anlamak için öncelikli olarak markayı tanımak faydalı olacaktır. Avene 1736 yılında Güney Fransa’da kurulmuş önemli bir markadır. Pek çok kişi tarafından tercih edilen önemli bir marka olan Avene termal suyu ile ünlü bir markadır. Önceleri sadece bir cilt terapi merkezi olan ve bu termal su ile hizmet sunan marka daha sonra bu suyu içeren çok önemli ürünleri terapi merkezi için geliştirmiştir. Daha sonra da bu ürünler satışa çıkmıştır. Termal su içeren ürünler taklit edilemez durumadır ve aynı zamanda bu ürünler sürekli olarak aktif bir şekilde terapi merkezinde kullanıldığından sürekli test anlamına gelmektedir. Bu nedenle Avene sizin için her anlamda mükemmel çözüm aracı olacaktır.

Önemli bir çözüm olan Avene Cold Cream  kuru ve çok kuru hassas ciltler için, hidrolipidik film tabakasını yeniden yapılandırmak üzere geliştirilmiş bakımlar sunan bir üründür Cildi besler ve rahatlatır. Rahatlama etkisini anında görülür. Aslında bu ürün tek bir ürün değil bir ürün serisidir. Ürünün 3 önemli etkisi marka tarafından şu şekilde sunulmuştur:

Besleyici: Cold krem ve bitkisel yağlar bakımından zenginleştirilmiş formülü ile, kaygan bir dokuya sahip bu krem, ilk uygulandığı andan itibaren, cildinize büyük bir rahatlama yaşatır.

Koruyucu: Beyaz balmumu açısından zengin yapısı, dışarıdan gelecek saldırılara karşı cildinizi korur.

Rahatlatıcı: Rahatlatıcı ve tahriş giderici Avene Termal Suyu, cildinize anında rahatlık hissi sağlar.

Bu etkiler kuru ve hatta aşırı kuru ciltler için özel olarak önerilmektedir. Harika bir çözüm sunan ürün cilt bakımı ve sağlığı açısından çok ciddi bir çözüm aracıdır.

Bu tip ürünlerden pek çok kişi gibi siz de mükemmel çözümler elde edebilirsiniz. Ancak bu ürünlerden istenen faydaları elde edebilmeniz için öncelikle ürünleri doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Aynı zamanda düzenli kullanım da çok önemlidir. Avene Cold Cream temizlenmiş cilt üzerine uygulanır. Bu bakımı günde iki kere, kremin iyice nüfuz etmesi için nazikçe masaj yaparak uygulamak istenen sonuçların elde edilmesi için mükemmel bir etki yapar. Cold Cream serisi bu yapısı ile pek çok kişi tarafından özel olarak önerilir ve cildiniz için her zaman mükemmel bir sonuç ortaya koyar. Kuru ciltler için ürün tek kelime ile mükemmeldir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bitkisel_t%C4%B1p

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Cold-Cream-Stick-Levres.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir