Koruyucu krem

Avene Spf 50+Güneş, dünyamız için ve bizim için çok önemlidir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan güneş, aynı zamanda da vücudun D vitamini sentezlemesini de sağlamaktadır. Bu yüzden küçük çocukların kemik gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Tene bronzluk katarak estetik açıdan da faydalar sağlayan en büyük enerji kaynağımız, aynı zamanda da akne sivilce gibi birçok sorun içinde tedavi kaynağı olarak kullanılır. Fakat giderek bozulan atmosferimizde, delinen ozon tabakasında güneşin yararından çok zararına şahit olmaya başlamışızdır. Zararlı güneş ışınlarına ve de radyasyona bol miktarda maruz kalan cildimizde bozulmalar hatta deri kanserine bile yol açtığı görülmektedir. Bu yüzden cildimizi en iyi şekilde korumamız gerekir. Bunun içinde avene 50 spf bize en iyi korumayı sağlamaktadır.

Avene 50 spf kolay emilebilen su bazlı bir formülasyona sahiptir. Bu özelliği sayesinde yağlı ve normal cilt yapılarında derinlemesine güneş koruması desteği oluşturabilmektedir. Özellikle yüzeyselliğin yanı sıra derinin alt tabakalarına bile ulaşabilen ışınları bile engelleme kapasitesi ile mükemmel bir koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda da güneş filtreleme özelliğine de sahiptir. Yüksek korumaya sahip olan bu ürün güneşe çıkmadan kullanılmalıdır. Mükemmel sonuçlar için ise düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bu ürün paraben ve de parfüm kesinlikle içermemektedir. Suya dayanıklıdır. Uzun süre koruma sağlar. Foto stabilitesi yüksektir. Matlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kolayca yayılır ve hiç iz bırakmaz.

Avene ürünlerinin hepsinde olduğu gibi avene 50 spf içerisinde de avene termal suyu bulunmaktadır. Kendiliğinden yatıştırıcı ve tahriş giderici doğasıyla Avene Termal Suyu, her türlü hassas cilt için temel bir bakım unsurudur. Bu su sayesinde cildiniz ferahlar, rahatlar ve de kalıcı olarak koruma sağlanır.

Avene markası  1736 yılında, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Avene, Fransa’nın güneyinde bulunan kasabanın adıdır.

Dünyanın hemen her yerinde olan dermatoloji laboratuarları ile tüketicinin de güvenini kazanmıştır. İlk başta sadece termal terapi merkezleriyle hastalara şifa dağıtmış bu suyun etkisinin güçlü olduğunu kanıtladıktan sonra ürün üretimine geçmiştir. Bu yönden de diğer markalardan ayrılmaktadır. Çünkü diğer markalar ürünü elde ettikten sonra birçok teste tabi tutmuş, gerek hayvanlar üzerinde denemiş gerekse de deney sonuçlarını beklemişlerdir. Fakat avene markası ürünü sunmadan sonuçlarını gözlemleme imkanına sahip olmuştur. Bu yüzden de birçok marka tarafından taklit edilemez ve de formülünün çalınma ihtimalini taşımaz.

Bu ürün amacına uygun ve de düzenli kullanıldığı sürece mükemmel sonuçlar elde edilir. Birçok dermatolojik üründe olduğu gibi avene 50 spf de eczanelerde bulunmaktadır. Birçok uzman doktorun da tavsiye ettiği bu marka lider statüsüne sahiptir.

Özellikle son zamanlarda koruyuculara daha çok ihtiyaç vardır. Çünkü her geçen gün olumsuz çevre koşullarından etkilenme söz konusudur. Bu durum ister istemez cildimizi etkilemektedir. Koruyucuların içerisinde bulunan maddelerde çok önemlidir. Hiçbir kimyasal içermeyen avene markasına, tüketicilerin bir güvenme nedeni de budur.

Ülkemizde ilk sıralarda bulunan bu marka, estetik görünüşün yanı sıra tedavi etmeyi, korumayı, rahatlatmayı ve de ferahlatmayı amaç edinmiştir. Tüketicilerin bir güvenme nedeni de bu dur. Alerjik hiçbir etki göstermeyen avene markası erkek kadın fark etmeksizin dünya üzerinde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Avene markasının dikkate aldığı bir özellikte, en hassas ciltlerdir. Genele hitap etmeyi seçse de farklı cilt yapılarına özel olarak da üretim yapmaktadır. Ürettiği her ürün içerinde de özel avene termal suyu bulunmaktadır.


Kaynakça:

https://tr.wikipedia.org/wiki/D_vitamini

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Emulsion-Spf-50-Gunes-Koruyucu-50-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir