Kapatıcılar ve cilt bakımı

avene fondötenKadınların güzelleşmek için kullandığı en büyük silah makyaj malzemeleridir. Geçmişten günümüze her dönemde kadınlar kendilerini iyi hissetmek, güzelleşmek ya da olduğundan daha büyük görünmek için makyaj ürünlerini tercih ederler. Ciltlerini daha iyi göstermek, cilt kusurlarını gizlemek, cilde renk tonu vermek gibi amaçlarla bu ürünleri tercih ederler. Fakat her malzemenin kullanış amacı aynı değildir. Mesela bir avene fondöten ile kırışıklık giderici krem arasında fark vardır. İkisinin de hizmet ettiği, ortaya çıkardığı sonuç farklıdır. Fakat avene fondötenden iki yarar birden sağlanır. Hem sağlık hem de estetik güzellik yargısı taşıyan bir üründür. Avene fondöten,  kapatıcı özelliği ile, maskemsi bir görüntü oluşturmadan tüm cilt kusurlarını gizler. Kolay uygulanan, ipeksi yapısı ile parlamayan, homojen bir görüntü oluşturur. UV ışınlarından koruyan özelliğe sahiptir. Parfüm ve koruyucu madde içermez, en hassas ciltler için de uyumludur. Suya ve tere dayanıklıdır, uzun süre kalıcılığa sahiptir. Alerjik özellik göstermez.

Her avene ürünün içerisinde bulunan avene termal suyu, avene fondötenin içerisinde de bulunmaktadır. Avane termal suyu, kendiliğinden yatıştırıcı ve tahriş giderici doğasıyla her türlü hassas cilt için temel bir bakım unsurudur. Sahip olduğu özellikler, her bir spreyin içerisinde el değmeden saklanır. Bir ferahlık hissi sizi sarar, rahatlatır ve kalıcı olarak sizi korur. Bu su, Avene dermatolojik laboratuarlarında üretilen tüm bakım ürünlerinin içeriğinde yer alarak kaynağını oluşturur.

Avene markası tamamen tesadüf sonucu Fransa’nın güneyinde yer alan avene kasabasında bulunmuştur. 1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede avene termal suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. İlk olarak terapi merkezi olarak hizmet verirken daha sonraları geliştirilerek tüketicilere sunulmuştur. Diğer markaların yanı sıra avane markası, deneme yanılma prensibini uygulamamışlardır. Her marka önce ürünü elde etmiş, daha sonra testlere ve de deneylere tabi tutmuştur. Deneyleri daha çok hayvanlar üzerinde izlemişlerdir. Avene markası ise ürünün etkilerini gerçek hastalar üzerinde daha elde etmeden görmüşlerdir. Ürünü elde ettikten sonra dünyanın birçok yerinde bulunan avene dermatoloji laboratuarlarına göndererek testlerden geçirmişlerdir.

Avene fondöten, her cilt tipine uyum sağlayarak kusurları kapatmaya yarar. İnce yapılı uygulama başlığı sayesinde yeterli dozda ürün kolayca elde edilir. Akışkan yapısı sayesinde kolay yayılarak hem lokal hem de geniş bölgelere kolayca uygulanır. UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Terlemeye ve suya karşı dayanıklıdır. Parfüm ve paraben içermeyen, hipoalerjenik yapısı ile bu ürün aşırı hassas ciltler için kullanıma uygundur. Avene ürünleri de kendi içlerinde değişiklik gösterebilir. Daha çok her cilt yapısına tek bir ürünle hitap etmek istese de, her cilt yapısına özgü ürünlerde üretmektedir. Ortak olarak çıkardığı ürünlerin hepsi en hassas cilt yapısı esas olarak hazırlanmıştır. Avene fondöten, doğal bir görüntü verir ve kolay uygulanır. Çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz boyutlarda olanları da bulunmaktadır. Parfüm ve koruyucu madde içermeyen formülü ile hassas ve düşük toleranslı ciltler için uygundur. Minimum içerikle üretilmiştir.

Mevcuttaki koku avene termal suyundan kaynaklanmaktadır. Avene termal suyunun kendine has özellikleri bulunmakta, hiçbir kimyasalı bünyesinde barındırmamaktadır. Aynı zamanda avene termal suyu bitkisel esaslı doğaldır.

Avene markası, Fransa başta olmak üzere Amerika, Çin, Japonya gibi birçok ülkede üretilmektedir. Dünya sıralamasında ilk beşte yer alan avene markası, ülkemizde de lider konumundadır. Çoğu dermatoloji uzmanının güvenle önerdiği bir markadır. 


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dermatoloji

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Couvrance-Stick-Correcteur-Corail.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir