Kaliteli Kozmetik Ürünleri Kullanımı İle Cildinize Hayat Verin

avene makyaj ürünleriCildinizi daha iyi göstermek, cilt kusurlarını gizlemek, cilde renk tonu vermek gibi amaçlarla kullanılan ürünler, makyaj malzemeleridir. Genellikle kadınların vazgeçilmezi olarak görülürler. Kadınların güzelleşmek için kullandığı silahları gibidir bunlar.  Dudak, yüz, göz, yanak, kaş, kirpik, bacak gibi vücut kısımlarına uygulanabilirler. Bazı ürünler de, makyaj altı cildi iyileştirerek, uygun makyaj ortamı oluşumunu sağlayarak etki gösterirler. Bazı ürünlerde de birden fazla ürün kullanımını engellemek için kombine ürünler halinde bulunabilirler. Ama genel olarak kadınların bir üründen beklentisi yoktur. Aynı anda birçok şeyi de sağlamasını isterler. Bunların başında da en önemli olan iki sorunu tek bir ürün ile geçiştirmeyi isterler. O da sağlık ile estetik güzelliktir. Güzelleşirken sağlıklarının bozulmasını hiçbir zaman istemezler. Yaptıkları çalışmalarında büyük çoğunluğu bu yöndedir. İkili ürün olarak daha çok, fondötenli güneşten koruyucular, nemlendiriciler ve gündüz bakım kremleri gibi birçok gelişmiş ürünü kullanırlar. Bu konuda birçok marka kendini geliştirmiştir fakat hiçbir tanesi avene makyaj ürünleri kadar kalıcı etkiye ulaşamamıştır. Mesela avene ürünü olan Couvrance Compact Foundation Cream Confort Spf30, mükemmel kapatıcı özelliği ile maskemsi bir görüntü oluşturmadan tüm cilt kusurlarını gizler. Kolay uygulanan, ipeksi yapısı ile parlamayan, homojen bir görüntü oluşturur. UV ışınlarından koruyan özelliğe sahiptir. Parfüm ve koruyucu madde içermez, en hassas ciltler için de uyumludur. Suya ve tere dayanıklıdır, uzun süre kalıcılığa sahiptir. İçerisinde bulunan avene termal suyu sayesinde de kalıcı koruma sağlarken rahatlama ve de ferahlama hisside yaratmaktadır.

makyajAvene termal suyun özelliklerine bakacak olursak, zengin mineral ve de vitamin değerlerini görmüş oluruz. Avene termal suyu içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz. İçerisinde ağır kimyasallar yoktur. En hassas cilde bile iyi gelici etkisi vardır. Alerjik etki göstermez. Cildi korur, besler, rahatlama ve de ferahlama hissini bir arada sağlayarak cildinizi dinlendirir. Avene termal suyu tamamen doğal ve de bitkiseldir.

Avene markası Fransa’nın güneyinde avene kasabasında tamamen tesadüf sonucu bulunmuştur. 1736 yılında, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar.  Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri de keşfedilmiştir. İlk başlarda sadece terapi merkezi olarak hizmet vermiş daha sonraları ürünleri geliştirilerek tüketicilere sunulmuştur. Dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan dermatoloji laboratuarları bulunmaktadır. Bu sayede de tüketicilerin avene ürünlerine duyduğu güven sağlamlaşmış olmuştur. Avene markası diğer markaların aksine farklı bir yol izlemiştir. Diğer markalar ilk önce ürünü elde edip sonrasında ürünü birçok deney ve de teste tabi tutarken, avene markası sonuçları gözlemledikten sonra ürün elde etmeye başlamıştır. İlk çıkışı da terapi merkezindeki sağlığına kavuşan insanların bu durumdan fazlasıyla memnun olmasıyla başlamıştır. Her geçen süre zarfında vizyonlarını ve de misyonlarını genişleterek birçok alanda hizmet vermeye başlamışlardır.

Hiçbir zaman tek bir amaç doğrultusunda hareket etmemişlerdir. Sağlık ile estetikliği birbirinin içerisine harmanlayarak sunmayı hedef seçmişlerdir. Her cilt yapısına ayrı muamele etseler de her cilt yapısına hitap edebilecek ürünleri de geliştirmişlerdir. Bunlardan bir tanesi olan avene makyaj ürünleri bu hedefteki en basit örneklerden bir tanesidir. Kadınların önem verdiği her şeye daha çok önem vermek de ve de ciddiye almaktadırlar. Sağlık konusunda yaptıkları birçok reform birçok dermatoloji uzmanı tarafından takdir edilmektedir. Dünyada ilk beşte yer alan avene markası ülkemizde de lider konumundadır. Tüketicilerin güvenmesini sağlayan bir neden de bu olmuştur.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/UV

http://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir