Hassas ciltler için nemlendirici krem

avene tolerance extreme cremeCildin koruyucu bariyerinin incelmesi, derinin alerjenlere ve dış faktörlere karşı güçsüz ve zayıf kalması nedeniyle sızlama, batma, yanma, eritem, ödem ve ürtiker gibi endikasyonlar görülmektedir. Bu durumlarda cildin acilen yatıştırılması ve tahrişin hızla giderilmesi için avene tolerance extreme creme kullanılır. Cildi rahatlatır ve cildin koruyucu bariyerini yeniden yapılandırır. Koruyucu madde, renklendirici, parfüm içermez. Hassas ciltler için nemlendirme konusunda uzmandır diyebiliriz. İçerisinde yağ bulunmaz. Bu yüzden cildi yağlandırmaz. Sadece besler ve kurumasını önler. Bitkisel, doğal bir üründür. İçerisinde kimyasal madde bulunmaz. İçerisinde özel avene termal suyu bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Avene termal suyu, yatıştırıcı, koruyucu, besleyici, rahatlatıcı ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede cildiniz tepeden tırnağa yenilenir ve korunur. Avene markasının tüm ürünlerinde özel avene termal uyu bulunmaktadır. Bu suyun içerisinde kimyasal madde yoktur. Tamamen doğaldır. Yeraltından çıkar. Kaynak suları gibi kireçlenme ve yahut da diğer kimyasal etkileri taşımaz. Hassas ciltler içinde tercih edilir. Alerjik özellik taşımaz. Cildi besler, tedavi eder. Hem estetik açısından hem de sağlık açısından önemli bir potansiyele sahiptir.

avene tolerance extreme cremeAvene markası Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında tamamen tesadüf sonucu bulunmuştur. 1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Daha sonraları özel dermatoloji laboratuarlarında geliştirilerek avene ürünleri elde edilir. Başta Fransa, Amerika, Çin ve Japonya gibi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde avene markasının laboratuarları bulunmaktadır. Bu laboratuarlar sayesinde de tüketicilerin markaya duyduğu güven daha da artmaktadır.

Dünyanın önde gelen markalarından biri olan avene markası ülkemizde de lider konumundadır. Bunun nedeni sadece estetik alanda çalışmalar yapmayım sağlık yönünde de, yani tedavi etmeyi ve de korumayı da amaçlaması olmuştur.

Avene markası gelişmesinde diğer markaların izlediği yolları izlememiş kendine has bir özel durumun peşinden gitmiştir. Diğer markalar ilk önce ürünü elde etmiş sonrasında testlere ve deneylere tabi tutarak verdiği sonuçları gözlemlemiş. Aynı zamanda diğer markalar ürünlerin özelliklerini gerçek hastalarda değil deneysel objelerde sonuçları gözlemlemiştir. Buna hayvanlarda dahildir. Sonrasında da ürünü piyasaya sürmüştür. Fakat avene markası, ilk önce termal olarak insanlara hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede insanlar üzerindeki etkilere birebir şahit olabilmiştir. Daha sonra ürün elde ederek piyasaya sürmüştür. Tabiî ki laboratuar ortamında deneyler yapmıştır ama bu süreç diğer markalarına nazaran daha çabuk ilerlemiş ve de avantaj olarak avene markasına geri dönmüştür. Tüketicilerin bir güvenme nedeni de bu dur.

Avene markası vizyonunu her geçen gün genişletmiş, insanlara estetikliğin yanında sağlık kazandırmak için de çalışmalar yapmıştır. Termal suyun taklit edilemez özelliğe sahip olması nedeniyle her marka avene çok yakından takip eder fakat bu su nedeniyle formülleri çalamaz, taklit edemez.

Avene termal suyunun yanı sıra içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmaması nedeniyle de alerji, kaşıntı, kızarıklık veyahut da enfeksiyon yapmaz. Hassas ciltler için çok uygun bir ürün olan avene tolerance extreme creme, her cilt yapısına uygundur. İçerisinde yağ bulunmadığı için sivilce, akne gibi sorunlar teşkil etmez. Diğer markalardaki gibi ürünü kullanmayı bıraktıktan sonra cildin eski haline de dönmesi de beklenemez. İçerisindeki termal su koruyucu özelliğe sahiptir. Bu yüzden de ürün kullanılmasa bile koruyucu etki devam etmektedir.


Kaynakça:

 http://tr.wikipedia.org/wiki/Alerji

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Tolerance-Extreme-Creme-50-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir