Güneşe Karşı Mükemmel Koruma

Günümüzde pek çok kişinin de bildiği üzere cilt sorunları her geçen gün artmaktadır. Yapılan araştırmalar cilt için zarar neden olan etmenlerin şiddetinde ve türünde çok önemli artışların görüldüğünü ortaya koyarken cilde destek olan bileşenlerin ise azalma gösterdiğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir cilt için sağlanması gereken denge ortamı maalesef sağlanamamaktadır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi  farklı ürünler kullanarak cilt için dengeli çözümler sunmaya çalışsa da sunulan ürünlerin çok önemli bir kısmının insan cildi için uygun olmaması nedeniyle çözüm sunmamaktadır. Bu nedenle tüm cilt  ürünlerinde kaliteyi seçmek her zaman en önemli konulardan biri olmuştur.

Söz konusu çözümlerden bir kısmını oluşturan güneşten korunma ürünleri aslında çok önemli çözümler olmasına rağmen çoğu zaman göz ardı edilen ürünlerdir. Cilt için ciddi bir güneş filtrelemesi sağlamak ve güneşin zararlı ışınlarını ciltlerden uzak tutmak bu ürünlerden beklenen en temel özellik olsa da kalıcılık ve uyum da beklenen diğer özelliklerdendir. Bu nedenle ideal bir ürünün sadece güneşe karşı koruma sunması yeterli değildir. Ürünlerin kimi zaman suya dayanıklı olması kimi zaman ise çok etkin bir şekilde kozmetik ürün uygulamaya uygun olması gerekir. Bu önemli tercihler zaman zaman ürünün seçimi konusunda çok önemli olabilmektedir. Bu yazıda inceleyeceğimiz ürün ailesi olan Avene SPF 50 her açıdan uygun ve mükemmel olduğu için pek çok kişi tarafından önerilen bir ürün serisidir.

Ürün serisine geçmeden önce kısaca Avene markasından bahsetmek markanın bu önemli ürün serisini anlamak açısından son derece faydalı olacaktır. 300 yıla yaklaşan tecrübesi ile hizmet sunan mükemmel bir sağlık markası olan Avene 1736 yılında keşfedilen Avene termal suyundan aldığı güç ile ilk olarak bir cilt terapi merkezi olarak kurulmuş ve bu termal suyu tedavi aracı olarak kullanmıştır. Zaman içinde çok önemli birçok ürün ortaya koyan ve bu ürünlerde aktif olarak bu termal suyu kullanmaya devam eden Avene günümüzde hem terapi merkezine sahip olması hem de termal su gücü ile benzersiz bir marka olarak çözümler sunmaya devam etmekte ve Avrupa liderliğini sürdürmektedir.

Markanın önemli bir güneş koruma serisi olan Avene SPF 50 özellikle yoğun koruma sunan bir ürün serisi olarak bilinmektedir. Ürün serisinde özel çözümlerin yer aldığını ve kozmetik ürünlere uygun olan, suya çok dayanıklı olan ürünlerin olduğunu belirttikten sonra en temel ürün olan  Avene SPF 50 üzerinden seriyi tanıyalım. Hassas ciltler için çok yüksek koruma sunan bu önemli ürün güneş ışınlarının tamamına karşı etkilidir. Paraben içermez ve  UVA uygunluk sertifikalı olan bu ürün %100 fotostabildir ve aynı zamanda suya karşı son derece dayanıklı olması ile bilinir. Avene SPF 50 dendiğinde akla gelen ilk ürün budur.

Son derece orijinal bir cilt çözümü sunan bu ürün kullanması keyifli bir çözüm olmasının yanında her açıdan idealdir ve cilt için mükemmeldir. Koruma açısından olduğu kadar kolay uygulama açısından da önemli çözümler sunan ürün hem cilt bakımı hem de koruması sağlar. Bunun yanında Avene Termal Su içeriği ile cilt için mükemmel bir rahatlama sunar. Bu özellikle hafif yanık durumlarında mükemmel bir etki bırakır. Poek çok açıdan en iyi güneş çözümleri arasında yer alan Avene SPF 50 bu yapısı ile pek çok uzman tarafından da önerilen bir güneş çözümüdür.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Cilt

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Emulsion-Spf-50-Gunes-Koruyucu-50-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir