Güneş koruyucu ve cilt besleyici krem

Avene EmulsionNormal, karmadan yağlı ciltler için çok yüksek faktörlü güneş kremi olan avene emulsion cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken, beslenmesine ve de nemlenmesine de yardımcı olur.  Avene dermatoloji laboratuarları UVA ve UVB ışınlarına karşı güneşin zararlı etkilerinden korumak için yüksek seviyeli etkin korumayı sağlar. Paraben içermez. Suya karşı çok dayanıklıdır. Uzun süre koruma sağlar ve foto stabilitesi yüksektir. Matlaştırıcı özelliğe sahiptir. Hafif bir yapıya sahiptir, iz bırakmaz. Yapısı sayesinde kolayca uygulanır ve yayılır. İçerisinde avene termal suyu ve Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Dımethicone, Dıısopropyl Adıpate, Methylene Bıs-Benzotrıazolyl Tetramethylbutylhenol, Cyclomethicone, Water (Aqua), Tıtanıum Dıoxıde, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassıum Cetyl Phosphate PVP/Elcosene Copolymer gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler cilde zarar vermez. Yan etki ve de alerjik özellikler göstermez. Güneşe çıkmadan önce avene emulsionu kullanmanız ile güneşten gelen tüm zararlı ışınlara karşı kendinizi koruyacak ve cildinizin rahatlamasına yardımcı olacaksınız.

Bu üründe de her avene ürününde bulunduğu gibi özel avene termal suyu bulunmaktadır. Bu termal suyun özelliği cildi rahatlatmak, iyileştirmek ve cildin nefes almasına yardımcı olmaktır. Tamamen doğal olan bu su, birçok hastalığın tedavisinde de yer almaktadır. Avene markasının patentini taşıdığı bu ürün ile cildinize ferahlık sağlayacak ve estetik açıdan da yarar sağlayacaksınız. Tüm markaların peşinde olduğu bu su avene aittir.

Avene markasının tarihçesine bakacak olursak tamamen tesadüf ürünü olduğunu görmüş olacaksınız. Markanın serüveni, 1736 yılında Marquis de Rocozel’in şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu olay Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında gerçekleşir. Bulunduğu konum, iklim şartları ve de bitki örtüsü nedeniyle de bitkisel açıdan çok zengin bir kasabadır. Güneşi bolca alır ve de doğayla iç içedir. Burada bulunan termal tesise insanlar deva bulmak için gelmektedir. Avene markası da ürün üretmeden önce bu termal tesisten bol miktarda yararlanmıştır. Daha sonraları bu sudan yola çıkarak ürünler üretmeye başlamıştır. Avene emulsion başta olmak üzere tüm ürünlerinde avene termal suyu bulunmaktadır.

Başta Fransa olmak üzere Amerika, Çin ve Japonya gibi birçok ülkede üretime geçmiş ve dünyanın gözdesi olmayı başarmıştır. Ülkemizde de birinci sırada olan bu marka tüketicilerinde güvenini almıştır. Diğer markalardan ayrılan bir yönü de ürünü test yöntemleriyle elde edip tüketiciye sunmak değildir. Termal suyun yararlarının hastalar üzerinde faydalı olduğunu gördükten sonra üretime başlamıştır. Diğer markalar ise ürünü elde edip laboratuar koşullara deneylere ve de testlere tabi tutmaktadır. Bu da onların zayıf yönünü olmaktadır. Bütün markalar avene markasına ulaşmak isterler fakat termal suyun patenti avene markasında olduğu için bu ürünün sağladığı faydalara erişemezler. Avene markasının dünya üzerindeki birçok ülkede laboratuarı bulunmaktadır. Tüketicilerin güvenini kazanmada bu yönleri de etkili olmuştur.

Avene markası tüm ürünlerini en hassas ciltleri düşünerek ürettiği için içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz. Tamamen bitkisel diyemesek de büyük oranda bitkisel ürünlerden meydana gelmektedir.

Giderek atmosferin bozulması, doğal dengenin alt üst olmasıyla dünya üzerinde zararlı ışınların etkileri çok fazla görülmektedir. Avene emulsion bu etkileri azaltmak, engellemek ve tedavi etmek amacıyla üretilmiştir. Koruma amacının yanı sıra içerisinde ki termal suyun etkisiyle cildin termik dengesini ayarlayarak içerisinde bulunan mineral ve vitaminlerle cildin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Yağlanmayı ve parlamayı engelleyerek cilde doğal rahatlık ve de güzellik kazandırır. Cildinizin nefes aldığını görmüş olursunuz.


Kaynakça:

http://www.eau-thermale-avene.com.tr/

http://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir