Göz Çevresi Bakımı

avene göz kremiCildinize her zaman dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de gözlerinizin bakımına. Çünkü vücudumuzda en hassas organlardan bir tanesi gözlerdir. Bu yüzden onların temizliği de en çok dikkat etmemiz gereken unsurdur. Bu amaçta da bize mükemmel sonuçları avene göz kremi ile görebiliriz. Çünkü avene göz kreminin içerisinde hiç alkol bulunmaz. Paraben ve parfüm içermemesi en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Avene göz kremi diğer kremlerden daha yoğun kıvamlıdır. Göz çevresinde meydana gelen çizgilere, yağ torbalarına imkan vermez. Koruyucu yapısıyla yaşlanma karşıtı olarak da görülebilmektedir. En hassas ciltlere göre hazırlanmış bu krem, hiçbir cildi tahriş etmez, onarır, korur ve alerjik etki göstermez.

avene göz kremi,  cilt yüzeyindeki hücreler arası boşluklar için gerekli olan maddelerin üretimini artırır. Ürün patentli içeriği retinaldehit ve hyalüronik asit parçacıklarının etkisi ile göz çevresindeki cilt hücrelerinin yapı taşı konumundaki kolajen liflerin ve elastin fibrillerin sentezini başlatarak göz çevresinde bulunan kırışıklıkların ve diğer yaşlılık belirtilerinin görünümünün hafifletilmesini sağlar. Ayrıca göz altı torbalanmasını da azaltmaya yardımcı olur.

Akşam eve geldiğiniz de makyajınızı temizlemek istersiniz. Fakat bunu alelade bir losyonla ya da bir kremle sağlayamazsınız. İçerisinde bulunan maddelerin gözlerinize gerçek anlamda zarar vermeyeceğinden emin olmak istersiniz. Çünkü bazı göz kremlerinin içerisinde alkol ve zarar kimyasallar bulunmaktadır. Bunlar gözleri kör etme derecesine kadar getirebilir. Bunu engellemek sizin elinizdedir. avene göz kreminin içerisinde alkol bulunmaz. Avene termal suyu sayesinde gözleriniz yanmaz ve de derinlemesine temizlik sağlanır.

Avene termal suyu avene göz kremi de dahil olmak üzere bütün avene ürünlerinin içerisinde bulunmaktadır. Avene termal suyu ferahlık, rahatlık, koruyuculuk sağlamaktadır. Aynı zamanda cildin termik dengesini ayarlayarak vücutta eksik kalan mineral ve vitamin değerlerini de düzene sokmaktadır. Koruyucu içeriği sayesinde ürünü bıraktıktan sonra da eski haline dönme sıkıntısıyla karşılaşmazsınız. Bu sayede içinizde hiçbir şüphe kalmamış olur.

Avene markası tamamen tesadüf sonucu bulunmuştur. Fakat başarılarına başarı eklemesi ve de kendini geliştirmesi tesadüf sonucu değildir. avene markası, Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında keşfedilmiştir.1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar.  Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. İlk zamanlarda sadece terapi hizmeti veren bu termal daha sonraları geliştirilmiş ve ürün olarak tüketiciye sunulmuştur.

Avene markasını diğer markalardan ayıran bir özellik de bu olmuştur. Diğer markalar önce ürünü üretmiş, daha sonra deneyler ve de testlere tabi tutmuştur. Fakat bu o markalara hem zaman hem güven kaybettirmiştir. Avene markası ise gerçek hastalar üzerinde gördüğü sonuçlardan yola çıkarak ürünler elde etmiş bunları dünya üzerinde bulunan birçok avene dermatoloji laboratuarında teste tabi tutmuştur. Böylece hem zamandan kazanmış hem de kendisine duyulan güveni arttırmıştır.

Avene markası başta Fransa olmak üzere Amerika, Çin ve Japonya gibi birçok ülkede üretilmeye başlamıştır. Avene markasının tek amacı sağlık yönünde gelişmek değildir. sağlık ile estetiği bir arada harmanlayarak insanların hoşlarına ve de yararına gidecek ürünleri ortaya koymayı amaçlamışlardır. Üretime başladıktan sonra vizyonlarını ve de misyonlarını genişleterek yollarına hep artılarla devam etmişlerdir. Elde ettikleri ürün tesadüf olsa da başarıları hiçbir zaman tesadüf olmamıştır. Bunda avene termal suyunun da etkisi büyüktür. Çünkü hiçbir marka bu suya istedikleri zaman ulaşamamaktadır. Patenti avene markasında bulunmaktadır. Bu sayede avene markası daha da özel bir yere yerleşmektedir. Diğer markalar tarafından taklit edilme korkusu içermemektedir. 


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Göz

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Soin-Apaisant-Contour-Des-Yeux-10-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir