Cilt Temizliğinin Cildinizin İçin Ne kadar Önemli Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Cilt temizliği cildin erken yaşlanmaması, siyah nokta oluşmaması, lekelenmemesi, yağlanmaması ve hasara uğramaması için büyük rol oynar. Cildim yağlı olduğu için düzenli olarak temizlemiyordum ve bunun acısını çok çekmeme rağmen temizlememeye inat ettim. Cildimde aşırı yağlanma, sivilce, siyah nokta ve genişlemiş gözenekler fark ettim. Cildinizin hasara uğraması için sadece yağlı cilt olmanıza gerek yok bütün ciltlerde görülen etkilerdir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde yapılmayan temizlik cildin daha fazla kurumasına, pul pul dökülmesine ve kuruluktan dolayı erken kırışıklıklara rol açmasına neden olur. Kuru ciltlere özel temizleyicilerin içerisinde nemlendirici etki olduğu için cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Yağlı cilt temizleyicilerinde ise nemlendirici ve matlaştırıcı etki bulunmaktadır. Sizde cildinizde aşırı kuruluk, yağlanma, sivilcelenme ve geniş gözenekler fark ettiyseniz düzenli olarak cildinizi temizlemeye özen gösteriniz. Tüm cilt tiplerine özel ürünleri bulunan Avene markasına ait ürünleri sizinle paylaşarak istediğiniz ürünü seçerek cilt temizliğinize başlayabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Tüm Ciltlere Özel Avene Ürünleri

İlk olarak kullandığım üründen başlamak istiyorum. Avene Cleanance Cleansing Gel yağlı ve akneye eğilimli ciltlere sahip kişiler için uygun temizleme jelidir. Formülünde sabun içermediği için cildi nazikçe temizler. Ayrıca aşırı yağlanan ciltlerin matlaşması için ideal bir üründür. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatır ve yatıştırır. Düzenli olarak kullandığım için gözeneklerimde kir birikmiyor ve yağlanma olmuyor. Ayrıca kir olmadığı için de sivilce ve siyah noktalarım eskiye nazaran daha da hafifledi. Eğer yağlı cildim var diyorsanız kullanmanızı öneririm. Sabah ve akşam düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Avene Cleanance Cleansing Gel

Akne tedavisi sırasında cilt kurur ve tahriş olur. Bunu bizzat yaşayan biri olarak sıkıntılarım oldu. Fakat Avene Cleanance Hydra Soothing Cream bu tarz sorun yaşayan kişiler için formüle edilmiş bir temizleyicidir. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatıyor ve yatıştırıyor. Ayrıca nemlendirici ve besleyici özelliği ile akne tedavisi sırasında yıpranan cilde derinlemesine bakım yapıyor. Cildi yenilemek ve eski formuna kavuşturmak için kullanabilirsiniz. Bu ürünü de kullanmak zorunda kalmıştım. Fakat iyi ki kullanmışım yoksa hassaslaşan cildimi başka türlü bakımını sağlayamazdım. Hipoalerjenik yapıda olduğu için alerjik riski yoktur.

 Avene Cleanance Hydra Soothing Cream

Size sadece yağlı ciltlere özel ürünleri anlatmayacağım. Yağlı cilde göre daha fazla hasara uğrayan ve atopiğe kadar çeviren ciltler için bir temizleyici önermek istiyorum. Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil kuru, çok kuru ve atopik ciltler için formüle edilmiş temizleyicidir. Bebek ve yetişkinlerin cildine uyumlu olduğu için tüm aile bireyleri kullanabilir. Sabun içermeyen yapısı ile cildi kurutmadan nemlendirerek temizler. Ayrıca suyun kurutucu etkisini hafifleterek bakımını yapar. Cilt kuruluğundan dolayı ciltte kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bu tür sorunları hafifletmede ideal bir üründür. Parfüm ve sabun içermediği için bebeklerin cildine zarar vermez. Duşta ve banyoda kullanabilirsiniz.

Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil

Tüm cilt tiplerine uygun bir ürün olan Avene Lotion Micellaire Nettoyante cilt ve makyaj temizleyicisi olarak kullandığım bir üründür. Hatta hassas göz ve dudak çevresindeki makyajı bile gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Tek bir ürün ile göz, dudak ve cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Yatıştırıcı etkisi bulunan Avene termal su ile formüle edilmiştir. Avene tüm ürünlerine termal su özelliğini taşımıştır. Bu sayede her ürünü cildi yatıştırır ve rahatlatır.Cildinizde biriken kiri temizlerken aynı zamanda makyajınızı da temizleyerek tek bir adımda tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Losyon özelliğine sahip olduğu için bu ürün ile birlikte jel ya da köpük temizleyicileri kullanabilirsiniz. Durulama gerektirmediği için cildinizi temizlediğinizde cildinizde kalan losyon cilde daha iyi bakım yapacaktır.

Avene Lotion Micellaire Nettoyante

Hassas ciltler çevresel etkilerden ve kullanılan kimyasal içerikli ürünlerden çabuk etkilenerek cildin tahrişe uğramasına neden olur. Bu tahrişi yatıştırmak, rahatlatmak, nemlendirmek, beslemek ve cildini yenilemek için Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion ile hem makyajınızı hem de cildinizi temizleyebilirsiniz. Durulama gerektirmeyen özelliğe sahiptir. Ayrıca hipoalerjeniktir. Hassas cilde özel içeriklere sahiptir.

Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion

Yağlı ve sivilceli ciltleri matlaştırmak ve sebumu dengelemek için kullanılan Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante yoğun matlaştırıcı etkisi ile sebumdan dolayı parlayan cildi matlaştırır. Sebumu dengeleyerek cildin yağlanmasının önüne geçer. Özellikle yaz aylarında ve makyaj yaptığımızda cilt çabuk yağlanır. Ciltte yağlı kötü bir görüntü bırakır. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız bu ürünü önerebilirim. Yağlıya dönük ciltler için geliştirilen bu ürün ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Uygulama sonrası ciltte matlık ve ferahlık bırakır. Uzun süre matlık sağlar mı diyorsanız benim cildim aşırı yağlı olmasına rağmen sağladı. Denemekte yarar var deneyerek sizde keşfedebilirsiniz.

Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante

Cilt Temizliğinin Önemi

Cilt temizliği çok fazla kişi tarafından yapılmasa da cildin sağlığı ve bakımı için mutlaka yapılması gerekir. Düzenli olarak cildinizi temizlerseniz cildinizin ne kadar saf ve berrak olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca gözenekleriniz temizlendiği için sıkılaşarak pürüzsüz bir görünüm elde ederseniz. Bazı kişiler gözeneklerim geniş ya da cildim kötü görünüyor diyor bunların çoğu cilt temizliğinin yapılmamasıdır. Bu yazımızdan sonra cildinize yoğun bir bakım yaparak cildinizin güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Avene İle Kuru ve Hassas Cilde Sahip Olmak Artık Sorun Olmamalı

Günümüzde çok fazla kuru ve hassas cilde sahip insanlar vardır. Bunun birçok nedeni olabilir. Özellikle çevresel etkiler ve kullanılan ürünler cildin kurumasına ve hatta atopiğe dönüşmesine neden olur. Kuru cilde sahip kişilerin ciltleri pul pul dökülür, nemsizdir, çatlamaya başlar ve kaşınır. En önemlisi de cildin erken kırışmasına neden olur. Kadınların en çok korktuğun sorun ise kırışıklıktır. Kuru cilde sahip kişiler normal ve yalı cilde göre daha hızlı kırışmaya başlar bunu önlemek için mutlaka cildinize uygun ürünler kullanmanızı öneririm. Bu yazımızda Avene markasına ait bir seriden bahsedeceğim. Kuru cilde sahipseniz bu yazı ilginizi çekebilir. Eminim anlatacağım bu ürünler tüm cilt ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Avene Kuru Cilde Mükemmel Etkisi

Avene markası hassas içeriğe sahip ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca ürünlerinde termal su bulunduğu için cildi yeniler, korur ve yatıştırır. Bu sayede cildinizin ihtiyacı olan bakımı sunar. Size birkaç ürün önermek istiyorum. Bu ürünleri kullanırken mutlaka düzenli kullanmaya özen göstermelisiniz. Düzenli kullandığınız sürece farkı sizde görebilirsiniz.

Avene Tolerance Extreme Emülsion

Alerjik ve hassas ciltlerin en büyük sorunlarında biri pürüzlü görünmesi ve pul pul dökülmesidir. Bunların yanı sıra nemsiz cilt kusurlu görünür ve rahatsız edicidir. Avene Tolerance Extreme Emülsion zengin içeriği ile yoğun bir nemlendiriciye sahiptir. Cildi beslemek ve derinlemesine nemlendirmek için kullanmanız gereken bir emülsiyondur. Avene termal su içeriği ile cildi yatıştırır. Bu ürün ile ihtiyacınız olan tüm sorunlarınıza bakım sunabilirsiniz. Cildi yumuşatarak tahrişi ve hasarı hafifletir. Bu tarz cilt tipleri mat görünüme sahiptir ve sağlıksız göründüğü için büyük sorunlara neden olmaktadır. Mat ve ölü cilt görüntüsünü giderip sağlıklı bir görünüm sunar. Yağlı bir yapıda olmadığı için yağlı bir his bırakmadığını fark edeceksiniz. Tazelenmiş görüntünüz ile pul pul dökülen ve mat görüntüden kurtulabilirsiniz.

Avene Tolerance Extreme Masque

Dermatolojik tedaviler, akut ve alerjik sorunlardan oluşan tahrişi hafifletmek için kullanılan Avene Tolerance Extreme Masque nemlendirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Ben ürünlerin maske olayını çok seviyorum. Ciltte uzun süre beklettiğimiz için ciddi ve kesin bir bakım sunabilir. Kuru ve hassas cilde sahipseniz bu maskeyi kullanmanızı öneririm. Cildinize yoğun bir nem sağladığı için erken oluşabilecek kırışıklıkları da geciktirmek mümkün olabilir. Canlı, taze ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Avene Hydrance Optimale Riche

Cildin nem seviyesini üst düzeye çıkarmak ve yatıştırmak için Avene Hydrance Optimale Riche kuru ve hassas cilde uygundur. Bu ürünü aşırı kuru cilde sahip bir arkadaşım kullandığı için ona güvenerek öneriyorum. Aşırı kuruluğa rağmen cilde yoğun nem sunarak eski matlığından ve pürüzlerinden eser yoktu. Fakat düzenli kullanarak istediğiniz bakıma kavuşabilirsiniz. Avene termal su içeriği ile cildinizi çevresel etkilere karşı korur ve yeniler. Kuru cildinizi nemlendirmenin yanı sıra beslemek ve sağlıklı bir bakım sunuyor. Avene ürünleri hassas içeriği sahip olduğu için güvenle kullanabilirsiniz.

Avene Tolerance Extreme Lait

Cildin nemlenmesi kadar vücudunda neme ihtiyacı vardır. Alerjiye ve iritasyona sebebiyet vermeyen koruyucu madde içermeyen Avene Tolerance Extreme Lait vücudunuzu derinlemesine nemlendirir. Ayrıca yıkama gerektirmeyen temizleme losyonudur. Cildi temizlerken aynı zamanda nem sunduğu için bu ürüne bayılıyorum. İki işi bir arada yapan ürünleri çok seviyorum. Çünkü vücudu temizleyip sonrasında nemlendirici sürmek bana hem zahmetli hem de masraflı geliyor. Bu yüzden bence mükemmel bir üründür. Ayrıca patentli kapak sistemi ve steril kozmetik üretimi ile saflığını ve hijyenini kullanım boyunca korur. Formülünde koruyucu, paraben, parfüm ve emülgatör içermez.

Avene Hydrance Optimale UV Riche

Tüm çitlerin güneşe karşı korumaya ihtiyacı vardır. Fakat hassas ve kuru cilde sahipseniz daha fazla korumaya ihtiyaç duymalısınız. Avene Hydrance Optimale UV Riche güneşe karşı yoğun bir koruma sunarak erken yaşlanmanın önüne geçmek için mükemmel bir kremdir. Avene termal su içeriği ile su kaybını önler ve nemini arttırır. Cildi yatıştırmak, nemlendirmek, yumuşatmak, tahrişi hafifletmek ve sağlıklı bir görünüm sunmak için ideal bir üründür. Cildinizi hem güneşe karşı korumak hem de yoğun bir nemlendirici sağlamak istiyorsanız mutlaka kullanmalısınız.

Kuru Cilt Nedir ve Kuru Cilde Neden Olan Nedir?

Cildin yüzeysel tabakasında epidermiste yeterli miktarda su bulunmaması kuru cilde neden olur. Kuru cilt genetikte olabilir. Fakat cildinizi normal ya da yağlıyken de kuru ve hassas cilde dönüşmesi imkansız bir şey değildir. Sıcak-soğuk hava, kullanılan yanlış ürünler, kimyasal içerikli ürünler, cildinizi çok fazla yıkamanız, sert ürünler kullanmanız ve yeterli su tüketmemeniz cildinizi kuruluğa dönüştürebilir. Bu sebeple kuru cildin tek bir nedeni yoktur. Özellikle dış etkenler altta yatan en yaygın nedenlerdir. İç faktörler ise yaş, genetik ve genel sağlık problemleri olabilir.

Kuru Cildin İyileşmesine Yardımcı Olmak ve Geri Dönüşünü Önlemek İçin Dermatologlar Neler Öneriyor

  • Banyo ve duş anında nemlendiricili ürünler kullanarak cildin kötüleşmesini önleyin
  • Yıkandıktan hemen sonra nemlendirici kullanın
  • Dudak balsamı sürün
  • Nazik ve hassas ürünler kullanın
  • Tahriş edici olmayan çamaşır deterjanı ve çamaşır seçin
  • Güneş koruyucu kullanın

Avene Cicalfate Creme Yara Kapatıcı ve Onarıcı Krem

Rahatlatıcı ve cilt yüzeyini yatıştırıcı özelliği ile cildin ferahlaması için ideal bir üründür. Formülünde bulunan Avene termal su ile cildi rahatlatır ve çevresel etkilere karşı korur. Cilt konforunu arttırmak için uygulanabilir. Maksimum düzeyde nemlendirme ve besleme sunar. Cilde esneklik kazandırır. Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Tüm aile bireyleri ve tüm ciltler içindir. Çocuklar sürekli hareket halinde oldukları için vücutlarında düşmelerden dolayı yaralanmalar görülür. Avene Cicalfate Creme ile yaraları ve zedelenmeleri hızlı bir şekilde hafifletebilirsiniz. Hassas içeriği ile cilde zarar vermeden bakım yapar. Yara kapatıcı ve onarıcı olarak bilinmektedir.

Avene Cicalfate Creme Cilde Etkisi Nelerdir?

İritasyon şikayeti olan ciltleri yatıştırmak ve onarmak için bakım yapan bir kremdir. Cildin yumuşaklığını ve doğal konforunu sunar. Losyon ve krem olarak 2 ayrı formdadır. Ciltte oluşan tahrişler ve yaralar görsel açıdan rahatsız edicidir. Cildin yenilenmesi ve rahatlaması için doğru ürün kullanımı gerekir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için özen göstermeli ve doğru ürünler kullanarak yarayı ve tahrişi iyileştirme yolunu aramalısınız. Avene Cicalfate Creme cilt yüzeyindeki tahrişi hafifletmek ve düzelme hızını arttırmak için formüle edilmiştir. Formüle ederken çinko, sülfat ve sülfatmikronize sülfat bileşenleri ile üretilmiştir. Özel içerikle ile ciltte rahatlatma, iyileşme ve yatışma görülebilir. Parfüm içermeyen yapısı ile cildi tahriş etmeden iyileşmesini hızlandırabilir. Krem düzenli ve doğru bir şekilde kullanıldığında ciddi derecede iyileşme görülebilir. Tahrişi yatıştırarak cildin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Kimyasal peeling, lazer epilasyon ve birçok dermatolojik işlemler sonrası cildin rahatlatması için uygulanabilir. Hassas ciltlerde görülen tahrişi hafifletmek ve süreci hızlandırmak için ideal bir üründür. Sızıntı olmayan lezyonlara sahip bebekler, yetişkinler ve çocuklar için etkilidir. Sorun yaşadığınız ve tahriş olmuş tüm bölgelerinize uygulama yapabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra tahriş olmuş bölgeye sürünüz. Günde 1 ya da 2 defa kullanabilirsiniz.

İyileşme Nedir?

İyileşme insan dokusunun en dikkat edilmesi gereken özelliklerindendir. Dokuların iyileşme süresi iki kısımdan oluşmaktadır. İyileşme cilt yenilenmesi ile başlar. Yara epidermisten başlayarak kenardan itibaren kapanmaya başlar. Epidermisin enfeksiyon olmadan kapanması için yaranın küçük olması gerekir. Yaralanma derin ise görünümünde farklılık oluşmuş olabilir. İyileşme döneminde ciltte iz bırakabilir. Bu iz gelişerek iyileşme süreci devam edecektir. İzin durumunu hemen değil oluşumdan birkaç ay sonra görülmektedir. Aynı zamanda zor izlerde görülmektedir. Nadir durumlarda gerçek iz sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunların nedenleri kolajen metabolizma problemleri, yavaş iyileşen cilt, anormal ve kötü beslenme gibi etkilerdir. Uzun süre yatmayı gerektiren surumlar ise bacak ülseri, kötü dolaşım ve güçlükle iyileşen yaralardır.

Cilt Bakım Rutini

Sızıntılı ya da sızıntısız tahrişlerde veya dermatolojik durumlar sonrasında cildi hızlı ve etkili bir şekilde yenilenmeye ihtiyaç duyabilir. Cicalfate ürünü ile bu sorunları en aza indirebilirsiniz. Avene Cicalfate Creme ile beraber Avene Termal Su kullanarak cildinizin ihtiyacı olduğu bakımı sağlayabilirsiniz.

Avene ile eşsiz bir Termal Suyu Tedavisi

aveneEau Thermale etkisine sahip Avéne markası sizlere Avene termal suyu, günlük cilt bakımı ürünleri, günlük vücut bakımı ürünleri, özel bakım ürünleri, medikal makyaj ürünleri ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korunma sağlayabileceğiniz ürünler sunmaktadır. Marka değerlerini daima üst düzeyde tutmayı başaran Avene markası sahip olduğu üretim tesisi bakımından diğerlerinden ayrıcalıklı bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Avene markası, su araştırmaları ile ilgili olarak merkezinde hidroterapi ile ilgilenmekte olan her bir birey için eğitim ve iletişim rolü üstlenmekte olan bir yapıya sahiptir.

Avene, günümüzde 230 üzerinde çalışana sahip bir merkeze sahip olması ile bilinmekte olan ve içeriğinde üretilmekte olan ürünlerin tamamı alanında uzman dermatologlar tarafından sağlanmaktadır. Aynı zamanda da düzenlenme, kalite kontrol işlemleri ve insanlara sunulması sürecinde tüm ürünler ilgili dermatologların denetimi altında sizlere sunulmaktadır. Continue reading

Yaşlanan Ciltlere Erken Müdahale Edin

İnsan cildi çok özel ve önemli bir yapıdır. Ancak günümüzde insanların çok önemli bir kısmı çok önemli ve sık cilt sorunları ile karşı karşıya gelmektedir. Bunun en önemli nedeni tahmin edeceğiniz üzere insanların yaşam tarzlarında görülen çok önemli değişimlerdir. Çok daha hızlı yaşıyor, çok hızlı tüketiyoruz ve yaşamamızda görülen her türlü dengesizlikler ve sorunlar doğrudan doğruya cildimize yansıyor. Bu durum çok doğal olarak cildin sorunlar yaşamasına neden oluyor. Sürekli denge kurmak için uğraşan cilt yapısal olarak sürekli olarak çalışmak zorunda kalıyor. Bu durum kısa vadeli olarak pek çok farklı cilt sorunu demek. Ancak bunun yanında ise öte yandan uzun vadeli olarak çok daha kısa süre içinde yaşlanmak demek.

Cilt doğal olarak bu yaşlanma belirtilerinin görülmesine neden olacağından dolayı uzmanlar doğru cilt bakımının uygulanmasının önemli olduğunu belirtmektedir. Özellikle ilk belirtilerin ortaya çıkmasından hemen sonra doğru ürünlerin kullanımı önemli olduğundan dolayı bu etkileri ortadan kaldırmak için ciddi çözümler sunmak gerekir. İlk ortaya çıkan kırışıklıklar ciltte ilk kırılmaların habercisi olacağından dolayı bu alanda çözüm elde edebilmek için erken zaman içinde çözüme yönelik olarak hareket etmek gerekecektir. Belirtilerin daha ilk görüldüğü andan itibaren çözüm sunmak pek çok açıdan faydalı olacağından dolayı uzmanlar bu tip çözümlerin sunulmasının önemli olduğuna inanmaktadır.  Bu anlamda önemli bir ürün serisi olan Avene Ystheal kendi alanındaki en etkili ürünlerden biridir. Continue reading

Avene ve Dünyaca Ünlü Kalitesi

avene ürünleriAvrupa’nın lider cilt bakım ürünleri üreticisi olan Avene ülkemizde de dahil olmak üzere pek çok ülkede en çok satan ve önerilen marka olmayı başarmış bir isimdir. Bana göre bir ürünü algılamak ve ürünler hakkında temel bir fikre sahip olabilmenin en iyi yolu o markanın geçmişini ve bakış açısını, vizyon ve misyonunu iyi şekilde algılamaktan geçer. Bu nedenle sağlıklı bir çözüm elde edebilmek için ve avene ürünleri hakkında detaylı ve doğru bilgi edinebilmek için markayı ve geçmişini tanımak çok önemlidir. Fransa merkezli bir marka olan Avene geçmişten bugüne mükemmel kalite ve ürün becerisinin bir simgesi olmuştur. Continue reading

Yumuşak Ancak Etkili Bir Cilt Temizliği

Avene Trixera İnsan cildi günümüzde pek çok önemli ve farklı riskler yaşamaktadır. Cilt ancak dengede olduğu sürece sağlıklı olabilen bir yapı olduğundan dolayı sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin öncelikli olarak cildinin dengesini sağlaması çok önemlidir. Cildin bu yapıya sahip olmasına engel olan yapılar ise günlük yaşamın temposunun son derece yoğun olması ve aynı zamanda da beslenme kültürünün çok olumsuz bir şekilde değişmesidir. Aynı zamanda cilt için olumsuz olan pek çok çevresel faktör de güçlenmektedir. Tüm bu nedenler de doğal olarak sağlıklı bir cilde sahip olmak için sürekli bakım yapmayı gerekli kılarken cilt sorunlarında da çok önemli artışlar görülmüştür. Bu durum cilt bakım ürünlerine gösterilen talebin son derece yüksek bir noktaya gelmesine de neden olmuştur.

Avene bu anlamda en çok tercih edilen markalardan biri olan Avene Avrupa’da lider durumdadır. Marka 1736 yılından itibaren sağlıklı çözümler sunan bir marka olarak gelişmiştir. Bu markanın ürünlerinden bahsetmeden önce ilk olarak markanın yapısından bahsetmek son derece faydalı olacaktır. Bildiğiniz gibi Avene dünya genelinde en çok tercih edilen birkaç markadan biridir ve aslında bir dermokozmetik marka olarak değil bir cilt terapi merkezi olarak kurulmuştur. Son derece köklü yapısı ile bilinen marka sahip olduğu Avene termal Su ile çok kısa sürede ünlenmiş ve 300 yıla yaklaşan bir süredir dünyadaki en önemli markalardan biri olarak tanınmıştır. Marka iki önemli gücü ile parlamaktadır. Öncelikli olarak ürünlere hayat veren Avene termal suyu mükemmel etkilerinin yanında aynı zamanda taklit edilemez ürünlerin sunulmasını sağlamaktadır. Bunun yanında ise markanın birden fazla cilt terapi merkezine sahip olması sunduğu ürünlerin son derece mükemmel olmasını sağlamakta, ürünlerin çok rahat bir şekilde cilt sorunu yaşayan kişilerin üzerinde test edilmesini sağlamaktadır. Avene’nin her yaştan hassas ciltler için sunduğu bir temizleme ürünü olan Avene Trixera  bu anlamda çok tercih edilen mükemmel bir çözümdür. Continue reading

Derin Cilt Temizliği

avene temizleme jeliGünümüzde insan cildi pek çok farklı etken ile aynı anda mücadele etmektedir. Bu etkenler yaşam tarzının da etkisi ile çok kısa bir süre içinde son derece olumsuz etkiler yapmakta ve insanların çok önemli cilt sorunları yaşamalarına neden olmaktadır. Çünkü artık insanlar son derece stresli yaşamakta ve çok daha önemlisi beslenme kültürlerini çok olumsuz bir şekilde cildin zararına olacak şekilde değiştirmektedir. Doğal olarak bu durum sağlıklı bir şekilde yaşamayı engel kılmakta ve cilt için pek çok sorun görülmektedir.. +Bu durum cildin dengesini bozduğundan dolayı sağlıklı bir çözüm elde etmek için destek almak çok ciddi ve önemli bir konu haline gelmiştir.

Cildin temizliği çok önemli bir konudur. Burada bahsi geçen temizlik ise sıradan standart temizlik değildir. Sağlıklı bir çözüm elde edebilmek amacı ile gözeneklerin hava alması ve cildin yüzeyinin derin bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Bu önemli çözümü elde etmek ise kesinlikle kolay olmayacaktır.  Bu alanda sunulan pek çok ürün çok yüzeysel bir etki bırakmakta ve maalesef ciddi bir etki yaratmaktan uzak kalmaktadır. Doğal olarak sağlıklı bir çözüm elde etmek isteyen pek çok kişi gibi siz de doğru bir ürün elde ederek ve bu ürünü önerilen şekilde düzenli kullanarak sağlıklı çözümler elde edebilirsiniz. Avene önemli bir marka olarak sunmuş olduğu Avene Temizleme Jeli ile mükemmel çözümler sunar. Continue reading

Satış Noktaları İle Ürünlere Kolayca Ulaşabilirsiniz.

avene satış noktalarıİnsan cildinin sağlıklı olması aynı anda pek çok faktörün birbiri ile uyumlu olmasına ve aynı zamanda da sağlıklı çözümlerin sağlanmasına bağlıdır. Bildiğiniz gibi cilt bir denge ortamıdır. Cildimiz hem kendi içinde hem vücudumuzla hem de dış ortamla sürekli olarak bir denge kurmaya çalışır. Günümüzde insanların yaşam tarzı buna çok ters bir şekilde geliştiği için son derece zararlı durumlar ortaya çıkmıştır. İnsanlar günümüzde çok stresli ve yoğun yaşıyor, bunun yanında hareketsiz kalıyor, kozmetik ürünler kullanıyor ve kötü besleniyor. Bunların tamamı cildimiz için son derece zararlı etmenler. Bu nedenle sağlıklı çözümlerin elde edilebilmesi için cildin sağlıklı bir şekilde desteklenmesi çok önemli bir konudur.

Bu nedenle pek çok kişi pek çok farklı cilt bakım ürünü kullanarak cildi için çözüm aramaktadır. Sunulan ürünlerin çok önemli bir kısmı tek yönlü ürünlerdir ve sadece kısa süreli çözümler sunar. Bir ürün cildin dengesini kurmadığı sürece kesinlikle tam anlamı ile çözüm sunamaz. Bu nedenle uzmanlar sadece iyi markaların ürünlerinin kullanılması gerektiğini savunmaktadır. Bu çok doğru bir yorumdur. Çünkü uygun olmayan bir ürünün kullanımı insan sağlığı açısından son derece olumsuz etkiler yapabilir. Bu nedenle sağlıklı bir çözüm elde etmek isteyenlerin sadece uygun kalitedeki ve çözümdeki ürünleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu nedenle Avene marka olarak çok ön plana çıkmaktadır. Continue reading

Kullanıcı Yorumlarına Göre Avene

aveneNeden Dermokozmetik Ürünleri Kullanıyoruz?

Günümüzde insan cildi üzerinde etkili olan olumlu faktörler azalırken olumsuz olan faktörler ise çok önemli bir artış göstermiştir. Bu nedenle pek çok kişi stres, kötü beslenme ve benzeri olumsuz etmenlerin cilt üzerindeki etkilerini ve çevresel etkileri dengelemek için cilt bakım ürünleri kullanmaktadır. Cilt bakım ürünleri söz konusu olduğunda doğru ve kaliteli ürünleri seçmek için daima dikkatli olmak gerekir. Çünkü sağlıklı bir çözüm elde etmek adına ürünlerin kaliteli olması cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle uzmanlar daima en iyi ürünlerin seçilmesini ve önerilen şekilde kullanılmasını önermektedir. Markalar hakkında doğru ve ideal yorumlar elde edebilmek bu nedenle son derece önemlidir.

Avrupa Lideri Olan Avene Güvenilir Bir Marka Mıdır?

Avene 300 yıla yaklaşan tecrübesi ile sektördeki en köklü markalardan biridir ve pek çok uzmana göre dermokozmetik sektörünün kurucularındandır. Marka tarihi boyunca aslında satış odaklı bir marka olmamış her zaman toplum ve cilt sağlığına önem vermiştir. Bu nedenle pek çok açıdan gelişen markanın pek çok ürünü bulunmaktadır. Cilt için mükemmel ürünler sunan bu marka cilt terapi merkezlerine sahip olmanın avantajı ile daima gelişmekte ve ideal çözümlerin adresi olmaya devam etmektedir. Markanın Avrupa lideri olmasının yanında özellikle gelişmiş ülkelerdeki satış başarısı da çok yüksektir. Unutmamak gerekir ki Avene halen gelişen ve yükselen bir marka olmayı başarmıştır. Continue reading