Avene Cicalfate Creme Yara Kapatıcı ve Onarıcı Krem

Rahatlatıcı ve cilt yüzeyini yatıştırıcı özelliği ile cildin ferahlaması için ideal bir üründür. Formülünde bulunan Avene termal su ile cildi rahatlatır ve çevresel etkilere karşı korur. Cilt konforunu arttırmak için uygulanabilir. Maksimum düzeyde nemlendirme ve besleme sunar. Cilde esneklik kazandırır. Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Tüm aile bireyleri ve tüm ciltler içindir. Çocuklar sürekli hareket halinde oldukları için vücutlarında düşmelerden dolayı yaralanmalar görülür. Avene Cicalfate Creme ile yaraları ve zedelenmeleri hızlı bir şekilde hafifletebilirsiniz. Hassas içeriği ile cilde zarar vermeden bakım yapar. Yara kapatıcı ve onarıcı olarak bilinmektedir.

Avene Cicalfate Creme Cilde Etkisi Nelerdir?

İritasyon şikayeti olan ciltleri yatıştırmak ve onarmak için bakım yapan bir kremdir. Cildin yumuşaklığını ve doğal konforunu sunar. Losyon ve krem olarak 2 ayrı formdadır. Ciltte oluşan tahrişler ve yaralar görsel açıdan rahatsız edicidir. Cildin yenilenmesi ve rahatlaması için doğru ürün kullanımı gerekir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için özen göstermeli ve doğru ürünler kullanarak yarayı ve tahrişi iyileştirme yolunu aramalısınız. Avene Cicalfate Creme cilt yüzeyindeki tahrişi hafifletmek ve düzelme hızını arttırmak için formüle edilmiştir. Formüle ederken çinko, sülfat ve sülfatmikronize sülfat bileşenleri ile üretilmiştir. Özel içerikle ile ciltte rahatlatma, iyileşme ve yatışma görülebilir. Parfüm içermeyen yapısı ile cildi tahriş etmeden iyileşmesini hızlandırabilir. Krem düzenli ve doğru bir şekilde kullanıldığında ciddi derecede iyileşme görülebilir. Tahrişi yatıştırarak cildin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Kimyasal peeling, lazer epilasyon ve birçok dermatolojik işlemler sonrası cildin rahatlatması için uygulanabilir. Hassas ciltlerde görülen tahrişi hafifletmek ve süreci hızlandırmak için ideal bir üründür. Sızıntı olmayan lezyonlara sahip bebekler, yetişkinler ve çocuklar için etkilidir. Sorun yaşadığınız ve tahriş olmuş tüm bölgelerinize uygulama yapabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra tahriş olmuş bölgeye sürünüz. Günde 1 ya da 2 defa kullanabilirsiniz.

İyileşme Nedir?

İyileşme insan dokusunun en dikkat edilmesi gereken özelliklerindendir. Dokuların iyileşme süresi iki kısımdan oluşmaktadır. İyileşme cilt yenilenmesi ile başlar. Yara epidermisten başlayarak kenardan itibaren kapanmaya başlar. Epidermisin enfeksiyon olmadan kapanması için yaranın küçük olması gerekir. Yaralanma derin ise görünümünde farklılık oluşmuş olabilir. İyileşme döneminde ciltte iz bırakabilir. Bu iz gelişerek iyileşme süreci devam edecektir. İzin durumunu hemen değil oluşumdan birkaç ay sonra görülmektedir. Aynı zamanda zor izlerde görülmektedir. Nadir durumlarda gerçek iz sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunların nedenleri kolajen metabolizma problemleri, yavaş iyileşen cilt, anormal ve kötü beslenme gibi etkilerdir. Uzun süre yatmayı gerektiren surumlar ise bacak ülseri, kötü dolaşım ve güçlükle iyileşen yaralardır.

Cilt Bakım Rutini

Sızıntılı ya da sızıntısız tahrişlerde veya dermatolojik durumlar sonrasında cildi hızlı ve etkili bir şekilde yenilenmeye ihtiyaç duyabilir. Cicalfate ürünü ile bu sorunları en aza indirebilirsiniz. Avene Cicalfate Creme ile beraber Avene Termal Su kullanarak cildinizin ihtiyacı olduğu bakımı sağlayabilirsiniz.

Cilt onarıcı kremler

avene kremleriCildimiz bizim en özel giysimizdir. Bu yüzden cildimize dikkat etmemiz, onu korumamız gerekir. Bu yüzden tercih edilebilecek markalar arasında avene kremleri de bulunmaktadır. Bunlar çoğunlukla cilt yapısına, giderilmek istenen sorunun niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Mesela, avene göz kremi,  cilt yüzeyindeki hücreler arası boşluklar için gerekli olan maddelerin üretimini artırır. Ürün patentli içeriği retinaldehit ve hyalüronik asit parçacıklarının etkisi ile göz çevresindeki cilt hücrelerinin yapı taşı konumundaki kolajen liflerin ve elastin fibrillerin sentezini başlatarak göz çevresinde bulunan kırışıklıkların ve diğer yaşlılık belirtilerinin görünümünün hafifletilmesini sağlar. Ayrıca gözaltı torbalanmasını da azaltmaya yardımcı olur.

Cildin koruyucu bariyerinin incelmesi, derinin alerjenlere ve dış faktörlere karşı güçsüz ve zayıf kalması nedeniyle sızlama, batma, yanma, eritem, ödem ve ürtiker gibi endikasyonlar görülmektedir. Bu durumlarda cildin acilen yatıştırılması ve tahrişin hızla giderilmesi için avene tolerance extreme creme kullanılır. Cildi rahatlatır ve cildin koruyucu bariyerini yeniden yapılandırır. Koruyucu madde, renklendirici, parfüm içermez. Hassas ciltler için nemlendirme konusunda uzmandır diyebiliriz. İçerisinde yağ bulunmaz. Bu yüzden cildi yağlandırmaz. Sadece besler ve kurumasını önler. Bitkisel, doğal bir üründür. İçerisinde kimyasal madde bulunmaz. İçerisinde özel avene termal suyu bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Zaman ilerledikçe cildimizde birçok leke oluştuğunu görürüz. Bunlar yaşın ilerlemesiyle, radyasyonla ve yahut da sivilcelerin bıraktığı izlerden kaynaklanmaktadır. Fakat bunlar o kadar büyük dertler değildir. Çünkü avene leke kremi bu lekeleri %90 kadar temizler. İçerisinde hiçbir kimyasalı barındırmaz. Daha çok içerisinde mineral ve de vitamin bulunur. Bu maddeler cildinizin temizlenmesine, mineral dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Bu sayede cildinizin nefes aldığını hissedersiniz. İçerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığı için her cilt yapısı için uygundur. İçerisinde en önemli olarak avene markasına özel termal suyu bulunmaktadır. Bu su sayesinde de diğer markalarda olduğu gibi ürünü bıraktıktan sonra cildin eski haline geri dönme riski bulunmamaktadır. Continue reading

İdeal Cilt Bakım Kremleri

avene kremGünümüzde insan cildi pek çok farklı iç ve dış etmen ile aynı anda mücadele etmektedir. İç etmenler olarak stres ve kötü beslenme gibi çağın zorlu yaşam tarzı örnek olarak gösterilebilirken dış etkenler içinse güneşin zararlı etkileri ile kötü iklim şartları örnek gösterilebilir. Cilt  dış dünya ile sürekli olarak temas halinde olan bir yapı olduğundan dolayı bu alanda çözüm elde edebilmek adına sağlıklı bir çözüm elde edilmesi gerekir. Cilt sorunları günümüzde bu nedenlerden dolayı çok hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Cildini korumak isteyen kişilerin bir çoğu farklı cilt bakım ürünlerini tercih ederek bu alanda etkili bir çare bulmaya çalışır. Ancak son dönemde cilt bakım ürünlerine olan talep son derece fazla olduğundan dolayı pek çok kişi bu alanda ciddi bir şekilde çözüm elde etmek isterken maalesef çok daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilmektedir. Doğal olarak bu alanda çözüm elde etmek isteyen pek çok kişinin öncelikli olarak doğru ürünleri seçmeye çalışması gerekir.  Ürünlerin doğru bir şekilde seçilmesi kısa süreli değil uzun süreli ve aktif bir şekilde cildin korunması açısından önemli olduğundan dolayı aynı zamanda cildin dengesinin sağlanması açısından da etkili olduğundan önemlidir. Bunun yanında bu tip ürünlerde görülen önemli bir başka konuda kullanıcıların ürünlerin kullanım talimatlarına uymamaları ve ürünleri düzenli olarak kullanmamalarıdır. Bu iki önemli konuya dikkat etmeden cildin sağlıklı bir çözüm elde etmesi mümkün olmaz. Continue reading