Cilt Temizliğinin Cildinizin İçin Ne kadar Önemli Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Cilt temizliği cildin erken yaşlanmaması, siyah nokta oluşmaması, lekelenmemesi, yağlanmaması ve hasara uğramaması için büyük rol oynar. Cildim yağlı olduğu için düzenli olarak temizlemiyordum ve bunun acısını çok çekmeme rağmen temizlememeye inat ettim. Cildimde aşırı yağlanma, sivilce, siyah nokta ve genişlemiş gözenekler fark ettim. Cildinizin hasara uğraması için sadece yağlı cilt olmanıza gerek yok bütün ciltlerde görülen etkilerdir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde yapılmayan temizlik cildin daha fazla kurumasına, pul pul dökülmesine ve kuruluktan dolayı erken kırışıklıklara rol açmasına neden olur. Kuru ciltlere özel temizleyicilerin içerisinde nemlendirici etki olduğu için cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Yağlı cilt temizleyicilerinde ise nemlendirici ve matlaştırıcı etki bulunmaktadır. Sizde cildinizde aşırı kuruluk, yağlanma, sivilcelenme ve geniş gözenekler fark ettiyseniz düzenli olarak cildinizi temizlemeye özen gösteriniz. Tüm cilt tiplerine özel ürünleri bulunan Avene markasına ait ürünleri sizinle paylaşarak istediğiniz ürünü seçerek cilt temizliğinize başlayabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Tüm Ciltlere Özel Avene Ürünleri

İlk olarak kullandığım üründen başlamak istiyorum. Avene Cleanance Cleansing Gel yağlı ve akneye eğilimli ciltlere sahip kişiler için uygun temizleme jelidir. Formülünde sabun içermediği için cildi nazikçe temizler. Ayrıca aşırı yağlanan ciltlerin matlaşması için ideal bir üründür. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatır ve yatıştırır. Düzenli olarak kullandığım için gözeneklerimde kir birikmiyor ve yağlanma olmuyor. Ayrıca kir olmadığı için de sivilce ve siyah noktalarım eskiye nazaran daha da hafifledi. Eğer yağlı cildim var diyorsanız kullanmanızı öneririm. Sabah ve akşam düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Avene Cleanance Cleansing Gel

Akne tedavisi sırasında cilt kurur ve tahriş olur. Bunu bizzat yaşayan biri olarak sıkıntılarım oldu. Fakat Avene Cleanance Hydra Soothing Cream bu tarz sorun yaşayan kişiler için formüle edilmiş bir temizleyicidir. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatıyor ve yatıştırıyor. Ayrıca nemlendirici ve besleyici özelliği ile akne tedavisi sırasında yıpranan cilde derinlemesine bakım yapıyor. Cildi yenilemek ve eski formuna kavuşturmak için kullanabilirsiniz. Bu ürünü de kullanmak zorunda kalmıştım. Fakat iyi ki kullanmışım yoksa hassaslaşan cildimi başka türlü bakımını sağlayamazdım. Hipoalerjenik yapıda olduğu için alerjik riski yoktur.

 Avene Cleanance Hydra Soothing Cream

Size sadece yağlı ciltlere özel ürünleri anlatmayacağım. Yağlı cilde göre daha fazla hasara uğrayan ve atopiğe kadar çeviren ciltler için bir temizleyici önermek istiyorum. Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil kuru, çok kuru ve atopik ciltler için formüle edilmiş temizleyicidir. Bebek ve yetişkinlerin cildine uyumlu olduğu için tüm aile bireyleri kullanabilir. Sabun içermeyen yapısı ile cildi kurutmadan nemlendirerek temizler. Ayrıca suyun kurutucu etkisini hafifleterek bakımını yapar. Cilt kuruluğundan dolayı ciltte kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bu tür sorunları hafifletmede ideal bir üründür. Parfüm ve sabun içermediği için bebeklerin cildine zarar vermez. Duşta ve banyoda kullanabilirsiniz.

Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil

Tüm cilt tiplerine uygun bir ürün olan Avene Lotion Micellaire Nettoyante cilt ve makyaj temizleyicisi olarak kullandığım bir üründür. Hatta hassas göz ve dudak çevresindeki makyajı bile gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Tek bir ürün ile göz, dudak ve cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Yatıştırıcı etkisi bulunan Avene termal su ile formüle edilmiştir. Avene tüm ürünlerine termal su özelliğini taşımıştır. Bu sayede her ürünü cildi yatıştırır ve rahatlatır.Cildinizde biriken kiri temizlerken aynı zamanda makyajınızı da temizleyerek tek bir adımda tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Losyon özelliğine sahip olduğu için bu ürün ile birlikte jel ya da köpük temizleyicileri kullanabilirsiniz. Durulama gerektirmediği için cildinizi temizlediğinizde cildinizde kalan losyon cilde daha iyi bakım yapacaktır.

Avene Lotion Micellaire Nettoyante

Hassas ciltler çevresel etkilerden ve kullanılan kimyasal içerikli ürünlerden çabuk etkilenerek cildin tahrişe uğramasına neden olur. Bu tahrişi yatıştırmak, rahatlatmak, nemlendirmek, beslemek ve cildini yenilemek için Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion ile hem makyajınızı hem de cildinizi temizleyebilirsiniz. Durulama gerektirmeyen özelliğe sahiptir. Ayrıca hipoalerjeniktir. Hassas cilde özel içeriklere sahiptir.

Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion

Yağlı ve sivilceli ciltleri matlaştırmak ve sebumu dengelemek için kullanılan Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante yoğun matlaştırıcı etkisi ile sebumdan dolayı parlayan cildi matlaştırır. Sebumu dengeleyerek cildin yağlanmasının önüne geçer. Özellikle yaz aylarında ve makyaj yaptığımızda cilt çabuk yağlanır. Ciltte yağlı kötü bir görüntü bırakır. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız bu ürünü önerebilirim. Yağlıya dönük ciltler için geliştirilen bu ürün ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Uygulama sonrası ciltte matlık ve ferahlık bırakır. Uzun süre matlık sağlar mı diyorsanız benim cildim aşırı yağlı olmasına rağmen sağladı. Denemekte yarar var deneyerek sizde keşfedebilirsiniz.

Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante

Cilt Temizliğinin Önemi

Cilt temizliği çok fazla kişi tarafından yapılmasa da cildin sağlığı ve bakımı için mutlaka yapılması gerekir. Düzenli olarak cildinizi temizlerseniz cildinizin ne kadar saf ve berrak olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca gözenekleriniz temizlendiği için sıkılaşarak pürüzsüz bir görünüm elde ederseniz. Bazı kişiler gözeneklerim geniş ya da cildim kötü görünüyor diyor bunların çoğu cilt temizliğinin yapılmamasıdır. Bu yazımızdan sonra cildinize yoğun bir bakım yaparak cildinizin güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Yağlı Cildin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yağlı ciltte sebum salgısı diğer cilt tiplerine oranla daha fazladır. Yağlı cildin en büyük problemlerinden biri aşırı sebum salgısıdır. Ciltte oluşan bu durum nedeniyle aşırı parlama ve sivilce gibi problemler ortaya çıkar. Yağlı cildin gözenekleri fazla açık, porlar genişlemiş durumdadır. Siyah nokta oluşumuna sıklıkla rastlanabilir bir cilt yapısıdır. Yağlı cilt ve sivilce ergenlik döneminde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Sivilce ve aşırı yağa karşı iyi bir temizleme işlemi ile cildin yatışması sağlanabilir. Yağlı ciltte temizleme adımı çok önemlidir. Cildin yapısı dikkate alınarak temizleyici ürün seçimi yapılmalı ve günlük olarak temizleme işlemi aksatılmadan yapılmalıdır.

Yağlı cildin bir diğer problemi ise makyaj tutmamasıdır. Yaptığınız makyajı cildiniz gün içinde kusar. Yağ salgısının normalden çok daha fazla olması nedeniyle makyaj yaptığınızda cildinizdeki yağlı tabaka nedeniyle makyajınız kolayca bozulabilir. Bu duruma karşı makyaj ürünlerinizi yağlı ciltler için özel olarak hazırlanmış ürünleri seçerek daha kalıcı makyaj sağlayabilirsiniz. Bu sayede makyajınız daha hoş görünür.

Yağlı cilt için ürün aldığınızda hafif dokulu ve su bazlı ürünleri tercih edin. Yağlı ciltte aşırı sebumun oluşturduğu ağırlık zaten rahatsız edici bir durumdur. Hafif dokulu temizleyici ve nemlendiriciler ile cildinizde ağırlık oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Bunun yanında yağlı cilt için tasarlanmış ürünler zaten bu gibi durumlar dikkate alınarak tasarlanmıştır, bu nedenle seçimlerinizi cilt tipinize uygun yaparsanız bu gibi durumlara karşı önlem oluşturabilirsiniz.
Cildin yağlı olması neme ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Yağlı cildin de neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle yağlı ciltler için hafif dokulu, su bazlı ürünler kullanarak cildinizin bakımına yön verebilirsiniz.

Yağlı Cildin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Yağlı cilt, daha çabuk bronzlaşır, kısa sürede bronz ve hoş bir görünüm yakalamanıza imkan sağlar.
Diğer ciltlere göre dış etkenlere karşı daha fazla dayanıklılık gösterebilir.
İnce çizgi ve kırışıklıkları kamufle edebilir.
Sivilce oluşum riski en fazla olan cilttir. Bu nedenle sivilce oluşumuna karşı bakımına dikkat edilmelidir.

Yağlı cildin bakımı için; Avene Cleanance ürünleri ile cildinize bakım sağlayabilirsiniz. Avene markasının yağlı ve akneli ciltler için özel olarak geliştirilmiş serisi olan Avene Cleanance Ürünleri ile mükemmel bir cilt dokusu sağlayabilirsiniz.
Yağlı cilt için matlaştırıcı özelliğe sahip bakım ürünleri, cilt temizleyici ve nemlendirici özelliğe sahip ürün çeşitlerine Avene markasından ulaşabilirsiniz.
Avene Cleanance hijyen ürünleri kategorisinde; Avene Cleanance Gel nettoyant, Avene Cleanance HYDRA Crème Lavante ve Avene Cleanance Eau Micellaire ürünleri bulunur. Yağlı cildin temizliği için size en uygun olanı seçerek cilt temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avene bakım kategorisinde ise; Avene Cleanance MAT Lotion, Avene Cleanance MAT Emulsion, Avene Cleanance MASK, Avene Cleanance SPOT Soin localisé, Avene TriAcnéal EXPERT, Avene Cleanance HYDRA Crème apaisante, Avene Cleanance EXPERT gibi yağlı cildin bakımı için farklı özelliklere sahip ürünleri mevcuttur.

Yağlı ve Akneli ciltler için bakım kremi

avene cleananceBildiğiniz gibi avene markasının birçok ürünü bulunmaktadır bunlardan en önemlisi avene cleanance serisidir. Bu serinin birçok alt ürünü bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yağlı ve akneli ciltler için bakım kremidir. Bu krem, bal kabağı çekirdeği özü ile sebum salgılanmasını düzenler, sebum emici kapsüllerle cildin gün boyu mat görünmesini sağlar. İçeriğindeki glikol ile nemlendirici, çinko glukonat ile anti-enflamatuar, salisilik asit ile arındırıcı etkiye sahiptir. Yağsız ve hafif yapısıyla hemen emilir ve tahrişi yatıştırır. İçerisinde Avene termal suyu, çinko glukonat,cucurbita pepo,B6 vitamini,Sebium emici kapsüller,Salisilik asit ve CTAB bulundurur. Zararı yok, faydasıçoktur. Diğer bir ürün olan yağlı ve akneli ciltler için temizleme jelidir. Bu ürün, özellikle yağlı, akneli ve problemli ciltleri tahriş etmeden temizler. Cildi arındırır, bakteri oluşumunu engeller. İçeriğindeki çinko glukonat ile anti-enflamatur, gliserol ile nemlendirici, cucurbita pepo (bal kapağı çekirdeği) ile sebum düzenleyici, avene termal suyu ile yatıştırıcı etkiye sahiptir. Asıl formülü avene termal suyu,  Çinkogluconat,  CucurbitanPepo, Ctabtır. Phı 7.2 dir. İnsan sağlığı için en uygun bakımı sağlamaktadır. Continue reading