Cilt Temizliğinin Cildinizin İçin Ne kadar Önemli Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Cilt temizliği cildin erken yaşlanmaması, siyah nokta oluşmaması, lekelenmemesi, yağlanmaması ve hasara uğramaması için büyük rol oynar. Cildim yağlı olduğu için düzenli olarak temizlemiyordum ve bunun acısını çok çekmeme rağmen temizlememeye inat ettim. Cildimde aşırı yağlanma, sivilce, siyah nokta ve genişlemiş gözenekler fark ettim. Cildinizin hasara uğraması için sadece yağlı cilt olmanıza gerek yok bütün ciltlerde görülen etkilerdir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde yapılmayan temizlik cildin daha fazla kurumasına, pul pul dökülmesine ve kuruluktan dolayı erken kırışıklıklara rol açmasına neden olur. Kuru ciltlere özel temizleyicilerin içerisinde nemlendirici etki olduğu için cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Yağlı cilt temizleyicilerinde ise nemlendirici ve matlaştırıcı etki bulunmaktadır. Sizde cildinizde aşırı kuruluk, yağlanma, sivilcelenme ve geniş gözenekler fark ettiyseniz düzenli olarak cildinizi temizlemeye özen gösteriniz. Tüm cilt tiplerine özel ürünleri bulunan Avene markasına ait ürünleri sizinle paylaşarak istediğiniz ürünü seçerek cilt temizliğinize başlayabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Tüm Ciltlere Özel Avene Ürünleri

İlk olarak kullandığım üründen başlamak istiyorum. Avene Cleanance Cleansing Gel yağlı ve akneye eğilimli ciltlere sahip kişiler için uygun temizleme jelidir. Formülünde sabun içermediği için cildi nazikçe temizler. Ayrıca aşırı yağlanan ciltlerin matlaşması için ideal bir üründür. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatır ve yatıştırır. Düzenli olarak kullandığım için gözeneklerimde kir birikmiyor ve yağlanma olmuyor. Ayrıca kir olmadığı için de sivilce ve siyah noktalarım eskiye nazaran daha da hafifledi. Eğer yağlı cildim var diyorsanız kullanmanızı öneririm. Sabah ve akşam düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Avene Cleanance Cleansing Gel

Akne tedavisi sırasında cilt kurur ve tahriş olur. Bunu bizzat yaşayan biri olarak sıkıntılarım oldu. Fakat Avene Cleanance Hydra Soothing Cream bu tarz sorun yaşayan kişiler için formüle edilmiş bir temizleyicidir. Avene termal su içeriği ile cildi rahatlatıyor ve yatıştırıyor. Ayrıca nemlendirici ve besleyici özelliği ile akne tedavisi sırasında yıpranan cilde derinlemesine bakım yapıyor. Cildi yenilemek ve eski formuna kavuşturmak için kullanabilirsiniz. Bu ürünü de kullanmak zorunda kalmıştım. Fakat iyi ki kullanmışım yoksa hassaslaşan cildimi başka türlü bakımını sağlayamazdım. Hipoalerjenik yapıda olduğu için alerjik riski yoktur.

 Avene Cleanance Hydra Soothing Cream

Size sadece yağlı ciltlere özel ürünleri anlatmayacağım. Yağlı cilde göre daha fazla hasara uğrayan ve atopiğe kadar çeviren ciltler için bir temizleyici önermek istiyorum. Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil kuru, çok kuru ve atopik ciltler için formüle edilmiş temizleyicidir. Bebek ve yetişkinlerin cildine uyumlu olduğu için tüm aile bireyleri kullanabilir. Sabun içermeyen yapısı ile cildi kurutmadan nemlendirerek temizler. Ayrıca suyun kurutucu etkisini hafifleterek bakımını yapar. Cilt kuruluğundan dolayı ciltte kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bu tür sorunları hafifletmede ideal bir üründür. Parfüm ve sabun içermediği için bebeklerin cildine zarar vermez. Duşta ve banyoda kullanabilirsiniz.

Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil

Tüm cilt tiplerine uygun bir ürün olan Avene Lotion Micellaire Nettoyante cilt ve makyaj temizleyicisi olarak kullandığım bir üründür. Hatta hassas göz ve dudak çevresindeki makyajı bile gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Tek bir ürün ile göz, dudak ve cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Yatıştırıcı etkisi bulunan Avene termal su ile formüle edilmiştir. Avene tüm ürünlerine termal su özelliğini taşımıştır. Bu sayede her ürünü cildi yatıştırır ve rahatlatır.Cildinizde biriken kiri temizlerken aynı zamanda makyajınızı da temizleyerek tek bir adımda tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Losyon özelliğine sahip olduğu için bu ürün ile birlikte jel ya da köpük temizleyicileri kullanabilirsiniz. Durulama gerektirmediği için cildinizi temizlediğinizde cildinizde kalan losyon cilde daha iyi bakım yapacaktır.

Avene Lotion Micellaire Nettoyante

Hassas ciltler çevresel etkilerden ve kullanılan kimyasal içerikli ürünlerden çabuk etkilenerek cildin tahrişe uğramasına neden olur. Bu tahrişi yatıştırmak, rahatlatmak, nemlendirmek, beslemek ve cildini yenilemek için Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion ile hem makyajınızı hem de cildinizi temizleyebilirsiniz. Durulama gerektirmeyen özelliğe sahiptir. Ayrıca hipoalerjeniktir. Hassas cilde özel içeriklere sahiptir.

Avene Antirougeurs Lait Nettoyant Cleansing Lotion

Yağlı ve sivilceli ciltleri matlaştırmak ve sebumu dengelemek için kullanılan Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante yoğun matlaştırıcı etkisi ile sebumdan dolayı parlayan cildi matlaştırır. Sebumu dengeleyerek cildin yağlanmasının önüne geçer. Özellikle yaz aylarında ve makyaj yaptığımızda cilt çabuk yağlanır. Ciltte yağlı kötü bir görüntü bırakır. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız bu ürünü önerebilirim. Yağlıya dönük ciltler için geliştirilen bu ürün ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Uygulama sonrası ciltte matlık ve ferahlık bırakır. Uzun süre matlık sağlar mı diyorsanız benim cildim aşırı yağlı olmasına rağmen sağladı. Denemekte yarar var deneyerek sizde keşfedebilirsiniz.

Avene Eau Thermale Cleananca Mat Lotion Matifiante

Cilt Temizliğinin Önemi

Cilt temizliği çok fazla kişi tarafından yapılmasa da cildin sağlığı ve bakımı için mutlaka yapılması gerekir. Düzenli olarak cildinizi temizlerseniz cildinizin ne kadar saf ve berrak olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca gözenekleriniz temizlendiği için sıkılaşarak pürüzsüz bir görünüm elde ederseniz. Bazı kişiler gözeneklerim geniş ya da cildim kötü görünüyor diyor bunların çoğu cilt temizliğinin yapılmamasıdır. Bu yazımızdan sonra cildinize yoğun bir bakım yaparak cildinizin güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Etkin cilt temizliği için yumuşak bir bakım

Avene-Cleanance-Gel-Nettoyant-30_45_1[1]İnsan cildi son derece özel ve önemli bir yapıdır. Sürekli olarak çevremizde ve bizde yer alan her değişim cilde doğrudan yansır. Sinir ve stres durumlarında bile cilt bu duruma karşı bir tepki verecektir. Günümüzde insanlar çok kötü bir yaşam tarzına sahip olduğu için cilt kötü beslenmenin de etkisi ile oldukça zorlanır. İklimsel etkiler ile beraber cildin çok daha kötü bir duruma gelmesi sonucu çoğu zaman cilt dengesini kuramaz. Çok daha yağlı besleniyor olmak cildin temizliği açısından da çok önemli bir sorundur. Cildiniz yıkansanız bile gözeneklerinde kir tutmaya devam edebilir ve bu durum son derece can sıkıcı olabilir. Cildin kirli olması durumunda sağlıklı olması ve uzun süre sorunsuz bir şekilde kalması mümkün değildir. Bunun farkına varmak ve cilt için her zaman en ideal çözümleri elde etmek önemlidir. Günümüzde pek çok kişi artık su ve sabunla sağlıklı bir cilt temizliği yapmanın mümkün olmadığı açıktır. Bu nedenle pek çok kişi farklı dermokozmetik ürünleri tercih etmektedir. Bu ürünlerden biri olan Avene Cleanance Gel cildin pH değerini koruyarak cildinizi temizler ve arındırır. Bu önemli ürün cilt için önerilmeyen paraben içermemektedir. Bu nedenle ürün cildin hassas temizliği için önerilen ürünlerin başında gelmektedir. Continue reading

Cilt Temizliği İçin Avene

Cleanance Gelİnsan cildi ancak sağlıklı olduğunda tam anlamı ile  sağlıklı  olur. Ancak günümüzde cildin dengeli bir şekilde var olabilmesi açısından düşünüldüğünde pek çok olumsuz etmen bulunmaktadır. Bu etmenler cildimizi sürekli olarak risk altına atarken aynı zamanda çok etkin bir şekilde zorlar ve zamanından önce yaşlanmasına neden olur.  Günümüzde insanların çok kalitesiz ve kötü bir şekilde beslenmesinden yaşam tarzına, havaya ve güneşe kadar pek çok farklı etmen bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir çözüm elde edilebilmesi için öncelikle  cildin sağlıklı bir yapı elde etmesi gerekir. Bu etmenlere karşı çözüm elde etmek isteyen pek çok kişi farklı cilt bakım ürünleri kullanmaktadır. Bu ürünlerden çok önemli bir kısmını sunan ve sağlıklı ürünleri ile dünyada tercih edilen marka ise Avene olmuştur. Avene daima mükemmel ve ideal bir marka olarak bilinmektedir.

Avene markasını biraz tanımak Cleanance Gel  olarak bilinen ürünü anlamak açısından faydalı olacaktır. Avene 1736 yılından beri sağlıklı ciltler için sağlıklı çözümler sunan bir marka olarak bilinmektedir.  Termal bir cilt terapi merkezi olarak ortaya çıkan marka Avene termal suyu sayesinde insan cildi için son derece önemli çözümler sunmuştu. Ancak zaman içinde bu suyu kullanarak farklı ürün ve çözümler sunmayı da ihmal etmemiştir.  Avene bu yapısı ile hem taklit edilemez mükemmel ürünler sunarken bir yandan da sürekli olarak hastalar üzerinde doğrudan ürünlerini gözlemleme şansı bulmuştur. Markanın yapısı ve sunmuş olduğu çözümler göz önüne alındığında Avrupa’nın lider markası olması son derece normaldir. Cleanance Gel  bu ürünlerden biri olarak cildin sağlıklı ve dengeli yapısı için cildin pH değerini koruyarak cildinizi temizler ve arındırır ve asla paraben içermez. Continue reading