Daha yumuşak ve arınmış bir cilt

Avene TriAcnealGünümüzde insanların beslenme ve yaşam şartları çok hızlı bir şekilde değişim göstermektedir. Son 20-30 yılda görülen değişimler insanların çok daha stresli yaşamalarına ve kötü beslenmelerine neden olmuş, sağlık ile ilgili olan etkenlerde de çok önemli değişimler görülmüştür. Bu değişimler dış ortam ile her zaman insanın en önemli kontağı olan cilt üzerinde doğrudan etki göstermektedir. En çok görülen sorunlardan biri olan akne de temel olarak bu sorunlardan dolayı görülmektedir. Akne kötü görünüme neden olduğu gibi cilt sağlığı ve dengesi açısından çok önemli bir sorundur. Bu nedenle sağlıklı bir cilt yapısı için aknenin aşılması gerekir. Akne sorunu genel olarak genç ciltlerin bir sorunu olarak bilinmektedir. Ancak bu durum tam anlamı ile doğru değildir. Akne artık maalesef her yaştan kişi için bir sorun haline gelmiştir. Akne sorunu çok yaygın ve genel olduğundan dolayı bu alanda sunulan pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Pek çok farklı ürün olsa da akne sorunu için sunulan ürünlerin çoğu cildin dengesini sağlamadığından geçici bir çözüm aracı olmaktan öteye gidememektedir. Bu anlamda hem sorunları kısa sürede çözen hem de sağlıklı çözümler sağlayan bir ürün olan Avene Triacneal kalıcı çözüm sunan yapısından dolayı da en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.  Avene markasının bu önemli ürünü akne sorunu için önerilen çözümlerin başında gelir.

Ürün sağlık bir cilt yapısı sunmak ve oluşmuş ve eskiden kalan kötü görünümleri çözmek için  soyucu ve keratin düzenleyici glikolik asit ile zenginleştirilmiştir. Retinaldehit ile komedolitik, anti-bakteriyel, açık gözenekleri sıkılaştırıcı ve canlandırıcı etki sunarak cilt için tam anlamı ile  aknenin her safhasında ve her çeşidinde, siyah noktalarda ve akne izlerinde kullanılama uygundur. Ürün bileşiminde yer alan özel bir bileşen olan Avene termal suyu ve Avene markasının tarihini bilmeden bu ürün hakkında tam anlamı ile doğru yorum yapmak mümkün olmayacaktır.

Avene ülkemizde ve dünyada pek çok kişi tarafından tercih edilen bir markadır ve resmi rakamlar Avrupa’da Avene’in lider olduğunu göstermektedir. Avene çok önemli bir marka olarak sağlıklı bir çözüm olduğundan dolayı tercih edilen bir dermokozmetik markası olarak bilinse de 1736 tarihinden sonra özellikle de 1750’lerden sonra kurmuş olduğu cilt terapi merkezi ile tanınmış bir markadır. Marka cilt üzerindeki etkileri mucizevi olan Avene termal suyunu kullanarak tedaviler sunmuş ve bu zaman içinde de çok önemli ürünler sunarak çözüm sağlamıştır. Avene Termal Su ise her zaman ürünlerin temel bileşeni olarak kalmış ve kalmaya devam etmiştir. Bu nedenle ürün ve çözümler taklit edilemez bir durumda bulunmaktadır. Pek çok kişi tarafından tercih edilen çözümler sunan Avene bu yapısı ile idealdir ve ideal olarak sağlıklı cilt için çözümler sunar. Avene hala aktif olarak cilt tedavisi sunan terapi merkezlerine sahip olduğu için bu terapi merkezi aracılığı ile satmakta olduğu ürünleri test edebilme ve gerçek hastalar üzerinde deneyebilme olanağına sahiptir.

 Sağlık için tercih edilen bir Avene Triacneal ürünü öncelikli olarak doğru bir şekilde kullanılmadan çözüm sağlayamaz. Bu ürün çok iyi bir şekilde temizlenmiş cilde sorunlu bölgeye lokal olarak günde 1 kez yalnızca akşamları uygulanır. Cilt hassas değilse  yüksek ise tüm yüze uygulayabilirsiniz. Dudak ve göz çevresine ürün yakın kullanılmamalıdır. Çünkü bu bölgelere zarar verebilir. Ürün kullanım talimarlarına uygun olarak kullanıldığı zaman daima çözüm sunacaktır.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Akne

http://www.dermokozmetik.com/Avene-TriAcneal-Creme-30-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir