Cilt onarıcı kremler

avene kremleriCildimiz bizim en özel giysimizdir. Bu yüzden cildimize dikkat etmemiz, onu korumamız gerekir. Bu yüzden tercih edilebilecek markalar arasında avene kremleri de bulunmaktadır. Bunlar çoğunlukla cilt yapısına, giderilmek istenen sorunun niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Mesela, avene göz kremi,  cilt yüzeyindeki hücreler arası boşluklar için gerekli olan maddelerin üretimini artırır. Ürün patentli içeriği retinaldehit ve hyalüronik asit parçacıklarının etkisi ile göz çevresindeki cilt hücrelerinin yapı taşı konumundaki kolajen liflerin ve elastin fibrillerin sentezini başlatarak göz çevresinde bulunan kırışıklıkların ve diğer yaşlılık belirtilerinin görünümünün hafifletilmesini sağlar. Ayrıca gözaltı torbalanmasını da azaltmaya yardımcı olur.

Cildin koruyucu bariyerinin incelmesi, derinin alerjenlere ve dış faktörlere karşı güçsüz ve zayıf kalması nedeniyle sızlama, batma, yanma, eritem, ödem ve ürtiker gibi endikasyonlar görülmektedir. Bu durumlarda cildin acilen yatıştırılması ve tahrişin hızla giderilmesi için avene tolerance extreme creme kullanılır. Cildi rahatlatır ve cildin koruyucu bariyerini yeniden yapılandırır. Koruyucu madde, renklendirici, parfüm içermez. Hassas ciltler için nemlendirme konusunda uzmandır diyebiliriz. İçerisinde yağ bulunmaz. Bu yüzden cildi yağlandırmaz. Sadece besler ve kurumasını önler. Bitkisel, doğal bir üründür. İçerisinde kimyasal madde bulunmaz. İçerisinde özel avene termal suyu bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Zaman ilerledikçe cildimizde birçok leke oluştuğunu görürüz. Bunlar yaşın ilerlemesiyle, radyasyonla ve yahut da sivilcelerin bıraktığı izlerden kaynaklanmaktadır. Fakat bunlar o kadar büyük dertler değildir. Çünkü avene leke kremi bu lekeleri %90 kadar temizler. İçerisinde hiçbir kimyasalı barındırmaz. Daha çok içerisinde mineral ve de vitamin bulunur. Bu maddeler cildinizin temizlenmesine, mineral dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Bu sayede cildinizin nefes aldığını hissedersiniz. İçerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığı için her cilt yapısı için uygundur. İçerisinde en önemli olarak avene markasına özel termal suyu bulunmaktadır. Bu su sayesinde de diğer markalarda olduğu gibi ürünü bıraktıktan sonra cildin eski haline geri dönme riski bulunmamaktadır.

Avene markası Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında tamamen tesadüf sonucu bulunmuştur. 1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Daha sonraları özel dermatoloji laboratuarlarında geliştirilerek avene ürünleri elde edilir. Başta Fransa, Amerika, Çin ve Japonya gibi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde avene markasının laboratuarları bulunmaktadır. Bu laboratuarlar sayesinde de tüketicilerin markaya duyduğu güven daha da artmaktadır.

Kendiliğinden yatıştırıcı ve tahriş giderici doğasıyla Avene Termal Suyu, her türlü hassas cilt için temel bir bakım unsurudur. Sahip olduğu özellikler, her bir spreyin içerisinde el değmeden saklanır. Bir ferahlık hissi sizi sarar, rahatlatır ve kalıcı olarak sizi korur. Bu su, avene dermatolojik laboratuarlarında üretilen tüm bakım ürünlerinin içeriğinde yer alarak kaynağını oluşturur.

Avene kremlerinin içerisinde cilde zarar verecek hiçbir kimyasal ve de ağır metaller bulunmamaktadır. Tamamen doğal ve de bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. İçerisinde parfüm ve de alkol bulunmamasına rağmen, avene termal suyunun esasından dolayı hoş bir kokuya sahiptir. Vücudu tahriş etmez, alerjik özellik göstermez. Paraben içermez. Zenginleştirilmiş mineral ve vitamin kaynaklarıyla cildi onarırken besler. Termik dengesinin sağlanmasında yardımcı olur. Avene markasının hiçbir zaman tek bir amacı olmamıştır. Hedef ve de amaç olarak benimsediği tek düşünce sağlık ve estetikliğin bir arada olması gerekliliğidir.


Kaynakça:

http://www.saglik.gov.tr

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Cold-Cream-Creme-Mains-El-Kremi-75-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir