Cilt koruyucu kremler

avene 50Zamanın ilerlemesiyle birçok problemle karşılaşmaya başlarız. Bunlar hem cildimizde hem de ruhumuzda çıkan sorunlardan ibaret gibi görünse de çevresel etmenleri de unutmamız gerekir. Özellikle son yıllarda daha da önem kazanan atmosferimizin bozulması ve de ozon tabakamızdaki deliğin artmasıyla güneşin ve de diğer radyoaktif maddelerin ışınları cildimizi hatta ruhsal hayatımızı derinden etkilemektedir. Güneş bizler için çok önemli ve de en gelişmiş bir kaynak niteliğindedir. Fakat giderek bozulan çevresel şartlar yüzünden bizlere yarardan çok zararı dokunmaya başlamıştır. Güneş, derimizin D vitamini sentezlemesine yardımcı olup kemiklerimizin gelişimi içinde çok önemli bir konumdaydı. Fakat artık korunmasız bir şekilde aldığımız güneş ışığı sadece deri hastalıklarına neden olmaz aynı zamanda deri altına nüfus ederek kanser hücrelerinin artmasına da neden olmaktadır. Bunu önlemenin yolu zor gibi görünse de avene spf 50 sayesinde bu zorluk ortadan kalkmaktadır. Avene 50 tınted güneş koruyucu sayesinde zararlı ışınlardan korunmamız kolaylaşmıştır. Bu ürünün içerisinde bulunan avene termal suyu, octocrylene, butylene, glycol, titanyum dioksit, alkol benzoate, dısoproply, adıpate, methylene bıs- ethylhexyloxyphenol, trıazıne, cyclomethıcone glyceryl stearete, potassıum, cetyl phosphate PVP eıcosene, copolymer, dısodıum, EDTA, sılıca gibi insana zarar vermeyen, alerjik özellik göstermeyen maddeler bulunur. Yatıştırıcı tahriş giderici avene termal suyu içerir. Suya karşı dayanıklıdır. Paraben içermez. Antioksidan içerir. Bu sayede yüksek korunma ve de ferahlık sağlanır.

Avene 50’nin başka bir ürünü olan Avene çanta boyu güneş koruyucu ile gün boyu korumaya ulaşacaksınız. Yüksek koruma faktörlü olan bu ürün, Sunsitive Protection ile UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş koruma sağlar. Bu foto koruyucu kompleks kalıcı ve etkili olan galenik yapısıyla UVB ve UVA ‘ya karşı en iyi korumanın sağlanmasına yardım eder. Reflexe Solaire 50+aynı zamanda E vitamini öncüsü olarak serbest radikallere karşı antioksidan etki yapan ve cilt bariyerini güçlendiren Pre-tocopheryl içerir. Avene termal suyunun rahatlatıcı ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde,en hassas ciltlerin bakımına yardım eder.Suya çok dirençli,hafif renkli yapısıyla toleransı olmayan ciltlerin korunması ve nemlenmesine yardımcı olur.

avene spf 50Avene markasının bütün ürünlerinde bulunan avene termal suyu, hem koruma hem ferahlık hem de rahatlık vermektedir. İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmayan, tamamen doğal olan avene termal suyu ile cildiniz yeniliyor, termal dengeniz sağlanıyor ve de eksik kalan mineral- vitamin ihtiyacınız karşılanıyor.

Dünya da lider durumunda olan avene markasının bu başarısı tamamen tesadüftür. 1736 yılında Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede Avene Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Daha sonraları geliştirilerek sağlık ve de estetik açısından önemli gelişmeler kaydetmişlerdir.

Avene markası diğer markalardan farklı bir yol izlemiştir. Bütün markalar önce ürünü elde edip, deneylere ve de testlere tabi tutmuşlardır. Deney olarak kullandıkları materyaller daha çok deney hayvanları olmuştur. Gerçek hastalar üzerinde denememişlerdir. Bu da diğer markaların uzmanlaşmasında ve de piyasaya ürün çıkarmasında engelleyici, geciktirici etki yapmaktadır. Fakat avene markası, elindeki kaynağı ilk başlarda terapi merkezi olarak kullandığı için, gerçek hastalar üzerinde gözlemleme, gerekli müdahaleyi zamanında yapma şansına erişmişlerdir. Daha sonraları bu terapi merkezlerinden yola çıkarak ürünler elde etmiş, dünyanın hemen hemen her ülkesinde var olan dermatoloji laboratuarlarında test etmişlerdir. Böylece bu süreç hızlanmış ve de tüketicilerin güvenini daha çok kazanmışlardır. Avene markası, Fransa’nın güneyinde avene kasabasında ortaya çıkmıştır.


Kaynakça:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Antioksidan

http://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir