Cilt İçin Yumuşak Bir Temizlik

Avene Trixera EmollientHassas bir cilde sahip olan pek çok kişi tarafından tercih edilen bir marka olan Avene 1736 yılında biraz da şans eseri keşfedilen bir termal su olan Avene Termal Suyundan güç alan bir markadır. Sağlıklı ciltler için mükemmel bir çözüm sunmak adına yola çıkan marka aslında ilk olarak ülkemizdeki kaplıcalara benzeyen bir yapıdaydı. Pek çok cilt sorunu yaşayan kişi buraya gelerek hem cildini rahatlatmakta hem de suyun yapısında yer alan benzersiz bileşenler ile mükemmel bir çözüm elde etmekteydi. Daha sonra marka bir cilt terapi merkezine dönüştü ve termal su doğrudan kullanılmasının yanında aynı zamanda da üretilen yeni ve farklı ürünlerde de tercih edilmeye başlandı. Marka gelen yoğun talep sonucunda kendi kullanımı için hazırlamış olduğu bu ürünleri aynı zamanda satışa da sundu. Günümüzde Avrupa ‘nın en büyük ve önemli markası olan Avene yapılan araştırmalarda 1. Gelmektedir ve dünya genelinde önerilen bir markadır. Sevilen bir ürün olan Avene Trixera Emollient  çok başarılı bir çözüm olarak sağlıklı bir hedef sağlar.

Sabun, parfüm ve paraben içermeyen ürün cildinizi yumuşak bir dokunuş hissiyle temizler. Cildiniz rahatlar, gerginlik ve kaşıntı hissini azaltmaya yardımcı olur. Bu ikinci kısımda yer alan etki termal su ile mümkün olmaktadır. Ürünün 3 önemli etkisi marka tarafından şu şekilde açıklanmaktadır:

Avene Trixera EmollientTemizleyici: Doğal tensiyoaktifleri cildinizi yumuşakça temizler ve formülünde içerdiği EDTA sayesinde, kurumaya karşı cildinizi korur.

Koruyucu: Formülündeki bitkisel lipidik üçlü sayesinde cilt bariyerinizi korumaya yardımcı olurken, tescilli yeniliği selektiose sayesinde, tahrişlerin azalmasına yardımcı olur.

Rahatlatıcı: Doğrudan kaynağından alınan Avene Termal Suyu, rahatlatıcı, tahriş giderici ve anti-enflamatuar tüm özelliklerini el değmemiş şekilde muhafaza eder.

Markanın tanıttığı bu 3 önemli etki gerçekten de sağlıklı çözüm elde etme arayışında olanlar için ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Ürün tasarlanırken çok hassas ciltler için bile çözüm sunması amacı ile geliştirilmiş olduğundan dolayı Avene Trixera Emollient çok kuru veya atopi eğilimli cilde sahip yeni doğmuş bebekler, çocuklar veya yetişkinler için özel olarak önerilir. Ürünün bu uyumlu yapısı tercih edilmesinin bir başka önemli nedeni olarak gösterilmektedir.

Söz konusu cilt bakımı olduğunda maalesef pek çok kişi çok kaliteli ve pahalı ürünler almasına karşın ciddi bir çözüm sağlayamaz. Bunun en önemli nedeni ise çok basit bir şekilde ürünün yanlış kullanımıdır. Söz konusu ürün cilt için çözüm sunacaksa kullanım talimatlarına uygun olarak tercih edilmesi gerekir. Ürünün kullanım şekli ise şudur:

1) Cilt önce hafifçe nemlendirilir. Bu ürünün köpürmesini sağlar.

2) Avene Trixera Emollient fındık büyüklüğünde alınır ve cilt üzerine nazikçe uygulanarak köpürtülür.

3) Daha sonra özenle durulanır ve kurulanır.

Avene Trixera Emollient markanın cilt uzmanları tarafından oluşturulan ve halen aktif olarak cilt bakımı ve temizliği için tercih edilen bir ürün olarak terapi merkezlerindeki kişiler üzerinde denenen bir ürün olduğundan pek çok kişi tarafından  beğenilmektedir. Avene ürünleri tartışmasız bir şekilde her zaman kendi alanındaki en iyi ürünler arasında yer almaktadır ve ürün bileşiminde yer alan aktif bileşenlerden biri olan Avene Termal su Avene Trixera Emollient içinde yer aldığından taklit edilemez bir çözüm olduğu açıktır. Bu nedenle önerilen ürün her yaşta cilt yapısı için nazik ve ideal bir bakım sağlar.  Bu yapısı ile de memnun edici sonuçlar elde edilmesini sağlar.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kaşıntı

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Trixera-Selectiose-Creme-Emolliente-200-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir