Cildin tamamında kullanıma uygun bir temizlik ve bakım çözümü

Avene Trixeraİnsan cildi çok özel bir yapıdır ve aynı zamanda da her cilt farklıdır. Günümüzde insan cildi için olumsuz dış ve iç etmenler oldukça artmış durumdadır ve aynı zamanda da bu etmenlerin çok ciddi bir şekilde cilt sağlığını olumsuz etkilediği görülmektedir. Giderek artan bu sorunların pek çok nedeni olmasının yanında sağlıklı bir bakım sunulmadan, cilt temizliği ve bakımı yapılmadan sağlıklı çözümler elde etmek değerli hale gelmiştir. Günümüzde pek çok kişi sağlıklı bir yaşam elde etmek adına bu ürünlerin doğru bir şekilde kullanımının değerli olduğunu açıklamaktadır. Söz konusu durum dermokozmetik ürünlerin her zaman olduğundan çok daha fazla tercih edilmesine neden olmuş ancak kalitesiz ürünlerin ortaya çıkması ile de  bu durum bir risk haline de gelmiştir. Bu nedenle uzmanlar Avene gibi markaların ürünlerini kullanmanın risk almadan cilt için doğru ürünleri seçmek demek olduğuna inanmaktadır.

Avene Avrupa’da lider marka olarak son derece başarılı ve önemli çözümler sunan bir markadır. Avene markasının gücü kendisine ait ve neredeyse 300 yıldır sağlık sunan Avene Termal Suyundan elde edilmektedir. Bu su çok önemli bir bileşen olarak içeriğinde doğal olarak yer alan bileşenlere sahiptir. Marka ilk olarak bir terapi merkezi olarak kurulmuş ve sağlıklı bir çözüm elde etme amacı ile termal su içeren özel ürünler tasarlanmıştır. Günümüzde hali hazırda en aktif olarak kullanılan ürünleri sunan marka bu ürünleri halen aktif durumda olan terapi merkezlerinde gerçek hastalar üzerinde ve cilt bakım çözümlerinde kullandığı için çok önemli bir avantaja sahiptir. Bu ürünlerden biri olan Avene Trixera Emollient Balm sabun parfüm ve paraben içermeden cildi çok hassas ve yumuşak bir şekilde temizler. Cildi rahatlatır, gerginlik ve kaşıntı hissini azaltır.

Avene Trixera Emollient Balm 3 önemli etki sağlar. Bunlar marka tarafından şu şekilde açıklanmaktadır:

Temizleme : Doğal tensiyoaktifleri cildinizi yumuşakça temizler ve formülünde içerdiği EDTA sayesinde, kurumaya karşı cildinizi korur. Yumuşak bir bakım olması çözüm açısından önemlidir.

Koruma: Formülündeki bitkisel lipidik üçlü sayesinde cilt bariyerinizi korumaya yardımcı olurken, tescilli yeniliği selektiose sayesinde, tahrişlerin azalmasına yardımcı olur. Bu da cildin kendi doğal dengesinin korunmasını sağlar.

Rahatlatma: Doğrudan kaynağından alınan Avene Termal Suyu, rahatlatıcı, tahriş giderici ve anti-enflamatuar tüm özelliklerini el değmemiş şekilde muhafaza eder. Bu nedenle ürünün doğal etkisi aynen size kadar taşınır.

Ürün yani Avene Trixera Emollient Balm çok kuru veya atopik eğilimli cilde sahip yeni doğmuş bebekler, çocuklar veya yetişkinler için yani özetle her yaştan kişi  için uygun bir çözümdür. Ürünün doğru şekilde uygulanması çok önemlidir. Çünkü bu tip ürünler doğru şekilde kullanılmadıklarında çözüm sağlamazlar ya da etkileri sınırlı kalır. Bu nedenle kullanımı zaten basit olan bu ürünü kullanırken biraz dikkatli olmak yeterli çözümü sunar.  Kullanımı ise şu şekildedir:

1)  Cilt önce hafifçe nemlendirilir. Bu ürünün köpürmesini sağlar.

2) Avene Trixera Emollient fındık büyüklüğünde alınır ve cilt üzerine nazikçe uygulanarak köpürtülür.

3) Daha sonra özenle durulanır ve kurulanır.

Pek çok uzman ve kurum tarafından tercih edilen bir çözüm olan bu önemli ürün cildin yapısını doğal olarak düzenlediğinden kalıcı çözüm sunan aktif bir üründür. Bu nedenle pek çok kişi gibi siz de sağlıklı bir çzöüm elde etmek adına bu ürünleri mümkün olan ideal hali ile kullanmaya özen göstermelisiniz.


Kaynakça:

http://www.uzmantv.com/etiket/cilt-temizliği

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Trixera-Selectiose-Creme-Emolliente-200-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir