Cildi nemlendiren ve de renk veren krem

avene renki nemlendiriciCildiniz normal seviye de ise yani çok kuru değil, akneler çok fazla yok ve atopik değil ise avene renkli nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Avene renkli nemlendirici yağsızdır. Bu yüzden kuru ve hassas ciltler için uygun değildir. Nemlendirme özelliği çok fazla yoktur daha çok teniniz koyu renk de ise renk vermek için kullanılır. Renklendirici içeren birçok makyaj malzemesinin yanı sıra daha faydalı bir üründür. Gece kullanılması çok fazla tavsiye edilmez. Çünkü gözenekleri tıkayarak cildin pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Cildinize eşit olarak dağıttığınız zaman mükemmel sonuçlarla karşılaşacak ekstra malzemeye gerek duymayacaksınız. Çünkü normal ciltler için nemlendirme ve renklendirme özelliğine sahiptir.

 Avene renkli nemlendiricinin faydalarından ziyade bu ürünün doğuşuna da bakacak olursak tesadüfle başlayan fakat kendini geliştirerek devam eden bir serüvene dahil olmuş olacağız. Öncelikle dünya sıralamasında ilk beşe girmeye başaran avene markası, ülkemizde birincidir. Her cilt yapısına özel çözümleri ile kendini kanıtlamış ve tüm dünyada sevilen bir marka olmayı başarmıştır. Bu başarısı tesadüf gibi görünse de aslında tedavi etmede büyük başarılar elde etmesinden kaynaklanmaktadır. Dermatologlar tarafından en çok önerilen markadır. Bunun nedeni de estetikliği baz alarak tedavi etmeyi de ihmal etmemesidir. Bildiğiniz gibi bu markanın doğması,  1736 yılında Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede de Avène Termal Suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir.

Avene Termal Tuyu bildiğiniz gibi yatıştırıcı ve tahriş giderici özelliğe sahiptir. Fakat bunun yanı sıra her türlü hassas ciltler için temel bakım unsurudur. Bu sayede avene termal suyu avene renkli nemlendirici ürünü de dahil olmak üzere tüm avene ürünlerinde bulunmaktadır. Markanın devleşmesine neden olan etmende aslında budur. Diğer cilt ürünlerinin yanı sıra bu ürün vizyonunu geniş tutmakta ve de amaçladığı birçok noktaya gelmektedir.

Avene renkli nemlendirici atopik ciltler için önerilmemektedir. Atopik cilt demek, cildin doğal ve önemli yapısından uzaklaşması demektir. Yani kuru, yağsız, aknelerle dolu bir cilt demektir. Nemlendirme özelliği bulunmasına rağmen normal ciltlerdeki gibi mükemmel sonuçlar doğurmamaktadır. Çünkü avene renkli nemlendirici içerisinde yağ çok miktarda bulunmaktadır. Cildiniz kuruysa daha da kurutabilmektedir. Bu ürünün amacı daha çok renk vermek, renk verirken de az miktarda da olsa cildiniz nemlendirerek aşırı kuruluğu önlemektir. Birçok gereksiz makyaj malzemesinin önemini ortadan kaldırarak tek bir ürün ile harikalar yaratabileceğinizi herkese göstermektedir. Mesela kısa süreli bir seyahate giderken yanınıza bir sürü malzeme almak yerine sadece avene renkli nemlendirici alarak mükemmel görünüşler elde edebilmektesinizdir. Aynı zamanda yüzünüzdeki gözenekleri kapattığı için, bütün ve pürüzsüz bir cilt elde etmiş olursunuz. Geceleri tavsiye edilmemesinin nedeni de budur. Gözenekleri kapattığı için cildinizin hava almasını engellemektedir. Bu yüzden gece kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Dünyanın her yerinde, Avene Dermatoloji Laboratuarları ile tüketiciler arasında güzel ve gerçek bir güven ilişkisi oluşmaktadır. Bu güven, tüm ürünlerin Avene Termal Suyunun sahip olduğu dermatolojik özelliklere sahip olmasından ve aynı zamanda, daima yenilikçi formüllerin oluşturulmasından kaynaklanmaktadır. Avene markası aslında Fransa’nın güneyinde yer alan küçük bir kasabadır. Bu küçük kasabaya herkes deva bulmak için gelmektedir. Hatırlarsanız bu markanın doğuşu da bu yerde ve tesadüf sonucu olmuştu. Burası bulundurduğu iklim şartları nedeniyle de  bolca güneş almak, dengeli ve de doğa ile iç içedir. Bu yüzden buraya gelen herkes huzuru bulmaktadır.


Kaynakça: 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atopik_dermatit

http://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir