Avene Ürünleri ‘ne Dermokozmetik Aracılığı ile Ulaşın

İlk çocuğumuz dünyaya geldikten sonra hayatımız tamamen değişmişti. Artık günlük yaşantımız eskisi gibi olmayacaktı. Bundan böyle yediğimiz içtiğimiz gıda maddelerinden kişisel ve genel ev temizliğine kadar her şeye daha fazla dikkat etmeye başlamıştık. Bilhassa yeni bebeğimiz için elimizden geldiği ve bütçemizin el verdiği kadarıyla en sağlıklı ürünleri tercih ediyorduk.

Böyle olmasına rağmen eşimin ellerinde bebek temizliğinde kullandığı “ıslah havlu” ve “deterjan” lardan kaynaklanan egzama illeti görülmeye başladı. Ne yaptıysak önüne geçemedik. En son gittiğimiz doktor bir dizi dikkat etmemiz gereken hususları sıraladıktan sonra reçetesine birkaç krem yazdı ve bize verdi.

Tabi sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali doktor reçeteye yazmasına rağmen ben yine de Avene Cold Creame adlı ürünü şöyle bir araştırayım dedim. Önce firmaya odaklandım. Daha önce duymuştum ancak ürünlerini deneme fırsatım olmamıştı. İnternet’te yaptığım ön araştırmada Fransız menşeli bir firma olduğunu ve dermokozmetik konusunda oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğunu öğrendim. Hatta birkaç yerde rastladığım hikayesi oldukça ilgimi çekti. Mutlaka sizlerle de paylaşmak isterim:

AVENE’nin Kısa Hikâyesi

1736 yılında Fransa’sada bir köyde yaşayan bir köylünün çok güzel atları varmış. Gel zaman git zaman adamın atlarından birinde hiç anlayamadığı bir cilt rahatsızlığı kendini göstermiş. Zavallı at o kadar kötü bir hale gelmiş ki acılar içinde kendini bir o yana bir bu yana atıp duruyormuş. Bu illete hiçbir çare bulamayan atın sahibi atı öldürmektense onu ormana götürüp doğaya salıvermiş.

Aradan geçen birkaç haftadan sonra bir gün adam ormana salıverdiği atın eve geri döndüğünü görünce gözlerine inanamamış. Atta hastalıktan eser yokmuş. Nasıl olduğunu anlamak için atı takip etmeye karar vermiş. At, ormanın derinliklerinde bir yerde çıkan yer altı sularının oluşturduğu küçük bir havuza dalıp dalıp yıkanıyormuş. İşte şifalı olan bu yer altı suyu Avene köyündeki meşhur Avene Thermal suyundan başka bir şey değilmiş.

Çok kısa sürede ünü yayılan bu suyun hemen yanına bir laboratuvar kurmuşlar. Böylelikle günümüzdeki Avene ürünlerinin temelleri atılmış.

Yaklaşık 280 yıllık bir geçmişe sahip Avene Makası dermokozmetik alanda ürettiği birçok özel ürünle günümüzde en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

1990 yılında en son tıbbi cihazlarla donatılarak Avene Thermal Suyunun çıktığı kaynağa kurulan hidroterapi merkezinde sıkı bir tıbbi kontrol ile cilt bakım uygulanıyor. Merkeze Japonya, Çin, ABD ve Avrupa’nın pek çok yerinden insanlar gitmekte.

Avene Cold Creme

Tekrar başa dönecek olursak; elde ettiğim bilgiler doğrultusunda gönül rahatlığı ile bakıma başladık. Doktor anlamadığımız bir şey yaparak Avene’nin yüz için olan bu yoğun kremini eşimin elleri için kullanmasını önermişti. Biz de öyle yaptık. Sonuç ise daha birkaç kullanımda inanılmazdı. Çok kısa bir süre içinde egzamalı bölgeler hızlı bir iyileşme gösterdi.

Biz bakımı daha da desteklemek için yine tabi ki doktora başvurarak Avene’nin diğer bir ürünü olan temizleme jelini de kullandık. Özünde kullanılan Avene Thermal su hakikaten çok özel bir su. Zaten ayrıca bu suyu da temin etmeniz mümkün.

Eczanelerden güvenle temin edebileceğiniz Avene ürünleri son zamanlarda internet mağazalarından da temin edilebilir durumda. Tabi bu konu çok önemli: Öyle her internet sitesinden özellikle bu tür sağlıkla ilgili ürünleri almak için iki kez düşünün derim. Bilhassa alışveriş yapacağınız e-ticaret sitesinin;

  • Kendisinden
  • Alacağınız dermokozmetik ürünlerin son kullanım tarihlerinden emin olmanız gerek.

İnternette araştırma yaparken bazı olumsuz yorumlar görsem de fazla dikkate almadım. Sonuçta Avene ürünlerini doktor reçetemize yazmıştı. Aslında bu bize yeterdi. Bence şikayet edenler ilk önce doktora giderek bir durum tespiti yaptırmalılar. Çünkü her uygulama herkeste aynı sonucu verecek diye bir garanti yok.

Benden bir de adres önerisinde bulunmamı isteyeceksiniz 🙂 Dermokozmetik.com güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir adres tavsiye edebilirim.

Sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.