Avene Markası ve Ürünleri

AveneAvene markası doğal bir yapıya sahip termal su ile beraber saatte 70bin litre değerinde kaynak fışkırtması ile bilinmektedir. Elde edilen bu mineral değerlerin cilt yüzeyinde kullanımı ile beraber çok etkili sonuçlar elde ediliyor olduğu gözlenmektedir. Avene markası tarafından insanlara sunulmakta olan ürünler Avene markasını dermatolojik laboratuvarlarında gerekli klinik testlerden geçirilerek insanlara sunulur.

Avene ürünlerini kimler kullanır?

Avene markasının ürün grupları arasında termal su, tahriş olmuş ciltler için bakım ürünleri, kuru ciltler için cilt bakımı ürünleri, günlük bakım ürünleri, düşük toleranslı hassas cilt bakımı ürünleri, cilt ve leke bakımı ürünleri, akneli ciltler için bakım ürünleri, alerjik ciltler için bakım ürünleri sunar. Bunların yanı sıra anti aging etkiye sahip olan yaşlılık karşıtı ürünler, cilt kızarıklıklarının giderilmesi için ya da atopik bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan ciltler için bakım ürünleri ve güneşin zararlı etki olarak bilinmekte olan uva ve uvb ışınlarından korunmak için cilt bakım ürünleri sunar. Avene dermokozmetik ürünler arasında yer almaktadır.

Avene markası ve marka değerleri;

Eau thermale avene olarak da bilinmekte olan Avene markası Fransa’da üretim, araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütülmekte olduğu bir marka değerine sahip olması ile bilinmektedir. Cilt yüzeyinde duyarlılık oranı normal şartlara nazaran yüksek olan bireyler tarafından tercih ediliyor olması ile bilinir ve su özelliklerinde yer alan mineral değerler sayesinde de duyarlığı ve hassasiyeti minimum düzeye getirerek sizlere profesyonel cilt bakım ürünleri sunar. Avene markası içerdiği termal su etkisi sayesinde termal bahar etkisi elde etmenizi sağlamakta ve alanında uzman dermatologlar tarafından kendi içinde sürekli olarak avene ar-ge ekibinin gerekli kontrol ve testleri neticesinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Dermokozmetik sektöründe günümüze dek sunulmuş olan ürünler arasında en iyi şekilde muhafaza etkisine sahip olan ve en iyi etkiler sağlamış olan marka değerleri arasında yer alır. Avene markasının ürünleri ile beraber cilt uzmanlığı alanında cildinizi iyi bir şekilde tanıma imkânına sahip olabilecek Avene markasının ürünleri hakkında daha iyi bilgi sahibi olabileceksiniz. Avene cilt bakım ürünlerinin ihtiyaçlarınıza yönelik olanları arasında rahat bir şekilde seçimlerinizi yapabileceksiniz.

Avene markası birinci derecen duyarlı ciltler için, ikinci dereceden hoşgörüsüz ciltler için ve üçüncü dereceden alerjik cilt türleri için uzman dermatologları ile beraber çalışmalarını 1736 yılından günümüze dek sürdürmüştür. Avene markası Fransa’nın Güney kesimlerinde yer alan küçük bir köyde keşfedilmiş olup bu mineral değerleri yüksek olan suyun kaplıca olarak da kullanımı laboratuvar çalışmaları akabinde gerçekleştirilmiştir. Hidroterapi merkezi olarak da bilinmekte olan bu yerde insanlar egzama, sedef hastalığı gibi tedavilerin kararlılıkla sürdürülmesini sağlayabilmiş olması ile bilinmektedir. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olan bireyler tarafından tercih edilmekte olan avene ürünleri ile beraber etkin sonuçlar elde etmek mümkün olmuştur.

Avene markasının ürün yelpazesini incelediğimizde cilt bakım ürünlerinin rutin bir bakım etkisi elde etmesi için üç aşaması olduğu gözlenir. Bu aşamaların birincisinde cilt tipiniz için en uygun temizleyici ile cilt yüzeyinizde temizleme yapmanız gerekmektedir. İkinci aşamaya gelindiğinde kaplıca suyu etkisine sahip olan Avene ürünleri ile beraber su buğusu yapabilir ya da püskürtmeli bir yatıştırıcı etkiden yararlanabilirsiniz. Son aşamaya gelindiğinde ise uygun bir nemlendirici kullanımı ile beraber cildinizin gündüz ve gece nemliliğini sağlayabilir ve diğer Avene ürünlerini de uygun zaman dilimleri içinde tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.