Atopik ve Aşırı Kuru Ciltler İçin Yoğun Bakım

Avene Trixera CremeGünümüzde doğal olarak son derece sağlıklı olan ciltler bile çeşitli sağlık sorunları yaşamadan duramamakta iken bazı özel duruma sahip olan kişilerin çok doğal olarak çok daha fazla ve net şekilde cilt sorunu yaşamaları normaldir.  Bunlardan biri de aşırı yağsız/nemsiz bir cilt yapısı olan atopik ciltlerdir. Her insan cildi çevresel faktörlere de bağlı olarak çok net bir şekilde nem ve yağ kaybedebilir. Ancak bu cilt yapısına sahip olan kişiler maalesef kupkuru bir cilt ile yaşamak zorunda olduklarından dolayı günlük olarak ideal bakım ürünlerini kullanmak zorundadır. Maalesef ki bu ürünleri kullanacak olan kişilerin çok daha fazla dikkatli olmaları gerekir. Çünkü atopik cilt yapısı çok özenli ürünlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle atopik ve aşırı kuru ciltler için yoğun bakım sunan bir ürün olan Avene Trixera Creme pek çok kişi tarafından tercih edilen bir çözüm olarak diğer ürünlerden ön plana çıkmaktadır.

Bu önemli ürünü anlamak için öncelikli olarak marka yapısını incelemek son derece faydalı olacaktır. Avene Trixera Creme Avene markasının atopik ciltler için sunduğu çok önemli ürünlerden biri olarak ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Avene Trixera Creme markanın genel vizyonu sayesinde çok önemli bir başarı elde etmiş ve uzmanların önerdiği marka olabilmiştir. 1736 yılında keşfedilen ve çok kısa bir süre içinde terapi merkezinin kaynağı olan Avene Termal Su ilk olarak doğrudan sonradan ise çeşitli ürünlerde içerik olarak tercih edilmiş bir çözüm olmuştur.  Avene terapi merkezinde bu ürünlerini gerçek hastalar için kullanma imkanı bulmuş ve ürünleri bu nedenle geliştirmeye devam edebilmiştir. Daha sonra ise bu ürünler satış talebi görmüştür. Marka halen cilt sorunları için aktif olarak çalışan bir marka olarak terapi merkezleri eşliğinde mükemmel çözümler sunabilmektedir.

Avene Trixera Creme çok önemli ve başarılı bir çözüm olarak atopik dermatitli hastalarda görülen yoğun kuruluk, kaşıntı ve enflamasyon problemlerine yönelik yoğun bakım kremidir. Ürün bileşiminde ise cildin koruyucu bariyerini yeniden yapılandırıcı temel yağ asitleri, yumuşatıcı ve nemlendirici koko yağı ve gliserin, yatıştırıcı ve tahriş giderici avene termal suyu, kaşıntı önleyici glikokol gibi bileşenler bulunmaktadır. Ürünün toplam yağ içeriği %39,5’tur.  Ürünün bu bileşenleri ve oranları başka hiçbir markanın ürününde bulunmamaktadır. Bu nedenle Avene markasının sunmuş olduğu tüm ürünler gibi Avene Trixera Creme de mükemmel ve eşsizdir.

Ürün aşırı kuru ve atopik dermatitli ciltlerde yüzde ve tüm vücutta kullanılabilir.  Bu özel ürünün kullanımından önce cildin nazik ve uygun ürünler ile temizlenmesi önerilmektedir. Bundan sonra iyice temizlenmiş cilt üzerine nazikçe uygulanır. Bu tür ciltlerde gün boyu istenilen sıklıkta Avene termal suyu kullanımı ürünün etkisi açısından son derece olumlu olduğundan dolayı önerilmektedir. Avene kendi alanında bir dünya markası olarak Avene Trixera Creme ürünü ile atopik ciltler için ideal bakımı sağlamıştır. Ancak pek çok dermokozmetik üründe olduğu gibi Avene Trixera Creme ürününde de sağlıklı çözümler elde etmek adına ürün ve çözümlerin doğru kullanımı önemlidir.

Pek çok açıdan ideal olan bu ürünlerin ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde önerildiği, aynı zamanda Fransız dermozkozmetik sektörünün öncü ve lider markası olan Avene’in klas bir marka olduğu bilinmektedir. Avene bu nedenle her zaman lider her zaman ideal bir marka olmayı başarmıştır.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atopik_dermatit

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Trixera-Selectiose-Creme-Emolliente-200-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir