Akne Karşıtı Mükemmel Çözüm

avene sivilce ürünleriHer yetişkin birey yaşamlarının belirli dönemlerinde akne problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hatta bazı bireylerde söz konusu problem ciddi derecede rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu durumun devamında ise çeşitli psikolojik sorunlar ve beraberinde bireyde kişilik problemleri ortaya çıkabilmektedir. Akne aslına bakıldığında ciltte bulunan yağ bezleri ile alakalı bir rahatsızlıktır. Zira normal şartlarda yağ bezlerinin salgılamış olduğu yağ sıvısı derideki gözeneklerden dışarı atılması gerekmektedir. Oysa bazı durumlarda bu yağ bezleri normalden daha fazla salgıda bulunarak gözeneklerde tıkanmalara neden olmaktadır. Bu da aknenin oluşumunda rol oynayan temel faktördür.Bireylerde oluşan akne problemlerini gidermek amacı ile çeşitli bakım ürünleri geliştirilmektedir. Cilt bakımı alanında aktif şekilde rol oynayan Avene markası söz konusu soruna çözüm olabilmesi bakımından Avene sivilce ürünleri geliştirilmiştir.

Avene sivilce ürünleri bu tür sorunlarda oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir. Zira içeriğinde bulunan avene termal suyu sayesinde cilt yüzeyini yatıştırıcı ve tahriş giderici etkiye sahiptir. Bununla beraber akneli cilt tiplerinde ortak olarak görülen cilt kızarıklığının giderilmesinde de yardımcı olmaktadır. Aşırı cilt hassasiyetine karşı da bilinçli davranan Avene sivilce ürünleri peeling etkisi yaparak da cildinizi temizlemektedir.

Avene markasının her ürününde bulunan avene termal suyu, kendiliğinden yatıştırıcı ve tahriş giderici doğaya sahiptir. Aynı zamanda da her türlü hassas cilt için temel bir bakım unsurudur. Sahip olduğu özellikler, her bir spreyin içerisinde el değmeden saklanır. Bir ferahlık hissi sizi sarar, rahatlatır ve kalıcı olarak sizi korur. Bu su, avene dermatolojik laboratuarlarında üretilen tüm bakım ürünlerinin içeriğinde yer alarak kaynağını oluşturur.

Avene markası, Fransa’nın güneyinde bulunan avene kasabasında ortaya çıkmıştır. Bulunması tamamen tesadüftür. Fakat ürün elde etmeye başladıktan sonra elde ettiği başarıların hiçbiri tesadüf olmamıştır.1736 yılında her şey, Marquis de Rocozel’in, şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmış atının, birkaç banyo sonrasında rahatlaması ve iyileşmesiyle başlar. Bu sayede Avene termal suyunun yatıştırıcı ve tahriş giderici özellikleri keşfedilir. Uzun yıllar boyunca terapi merkezi olarak hizmet vermiş sonrasında üretim yaparak tüketicilere yarar sağlamayı hedeflemiştir. Diğer markalardan ayrılan bir yönü de bu olmaktadır. Diğer markalar ürünü elde ettikten sonra test ve deneylerle onaylamış daha sonrasında piyasaya sürmüştür. Avene markası ise ilk önce gerçek hastalar üzerinde yararını görmüş, ürünler üreterek tüketicilere sunmuştur. Kendisine duyulan güvende bu özellik de fazlasıyla etkilidir. Bunun yanı sıra zamandan kazançta da fayda sağlamıştır.

Avene markası dünyada ve de ülkemizde lider konumundadır. Hiçbir marka formülüne ulaşamamaktadır. Bunun da nedeni ürünlerin içerisinde bulunan avene termal suyudur. Bu avene termal suyunun patenti avene markasında bulunmaktadır. Bu yüzden de çalınma ya da taklit edilme gibi bir riski bulunmamaktadır. Avene markası Fransa da başlayıp başta, Amerika, Çin ve de Japonya olmak üzere birçok ülke de birinci sırada bulunmaktadır. Bu ürünler uzmanlar tarafından onay görmüş ve önerilmektedir. Eczanelerden de kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu ürünler tamamen doğaldır. Sadece estetik yargısı taşımaz. Ya da sadece sağlık yargısı taşımayan her cilde her isteğe cevap veren niteliktedir. İçerisinde bulunan avene termal suyu sayesinde de kullanmayı bıraktıktan sonra cildiniz eski haline dönmez. Fakat birçok markada istenmeyen bu durum gerçekleşmektedir.

Adını dünyaya kanıtlamış olan avene markası, her cilde özel ürünleriyle de tüketiciye hitap etmektedir. Bunun yanı sıra en hassas cildi baz alarak oluşturduğu ürünlerde ortak bir payda yaratmıştır. bu ürünlerin hiçbiri alerjik özellik taşımamaktadır. 


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Akne

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Cleanance-Soin-Localise_40.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir