Akne Eğilimli Ciltler İçin Temizlik ve Bakım

Avene Cleanance KGünümüzde insan cildi pek çok olumsuz etmenle mücadele etmek zorundadır. Yaşam tarzımız streslidir ve kötü beslendiğimiz için de cildimiz tam anlamı ile risk altına girmektedir.  Bu durum çevresel faktörlerle çok daha zor duruma girmekte iken bir de kadınların makyaj uygulamaları son derece olumsuz etkenler arasında cildin sağlıklı kalmasını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir çözüm elde etmek isteyen bilinçli insanlar pek çok farklı cilt bakım ürünü markası tarafından sunulan ürünleri tercih etmektedir. Bu yazımızda ise dünyaca ünlü önemli bir marka olan Avene markasının bir ürününü inceleyeceğiz. Ürün Avene Cleanance K olarak bilinen çok başarılı bir çözümdür ve ülkemizde de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kısaca Avene markasını tanımak ürünü anlamak konusunda bize yardımcı olacaktır. Avene 1736 yılından beri cilt için çözümler sunan bir marka olarak alanındaki aktif durumdaki markalar içinde en eski olanıdır. Avrupa lideri olan marka ürünlerinde doğal ve aktif bir bileşen olan Avene termal suyunu kullandığından dolayı benzersizdir. Bu benzersizlik ürünlerin taklit edilemez olmasını sağlamıştır. Dünyaca ünlü ürünlerden biri olan Avene Cleanance K da bunlardan biridir. Marka aynı zamanda aktif olarak termal cilt terapi merkezinin avantajı ile sunmuş olduğu ürünleri sürekli olarak test edebilme becerisine sahiptir. Bu nedenle siz de sağlıklı bir çözüm elde edebilmek için bu ürünleri büyük bir güvenle tercih edebilirsiniz. Avene dünyanın en iyi markalarından biridir ve rakipsiz olarak tanımlanır. Aynı zamanda sunmuş olduğu kaliteye karşın ekonomiktir.

Sivilceler, siyah noktalar ve cilt pürüzlerine sahip ciltlerde, cilt pürüzlerinin hafiflemesine, cildin matlaştırılarak ve nemlendirilmesine neden olarak cilt için sağlıklı çözüm sunan bu ürün dermokozmetik ürünlerde olması istenmeyen ancak kalitesiz ürünlerde bulunan paraben içermez. Ürün 3 önemli fayda ile sunulmaktadır. Bunlardan ilki peeling etkisidir. Peeling bakımı yüzeysel peeling (AHA ve BHA) etkisi sayesinde, cildinizin gözeneklerine dolmuş kirlerden cildinizi arındırmaya yardımcı olur. Bu da cilt için mükemmel bir çözüm sağlar. Ancak matlaştırıcı etki de çok önemlidir. Bu ürünler genel olarak parlak bir görünüm sağladıklarından dolayı tercih edilmez iken Avene Cleanance K sahip olduğu balkabağı çekirdeği özü sayesinde, cildiniz gün boyunca mat ve kadifemsi bir yumuşaklık kazanır. Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Ürünün bir diğer önemli etkisi ise rahatlatıcı olmasıdır. Rahatlatıcı ve tahriş giderici Avene Termal Suyu, cildinize anında rahatlık hissi sağlar. Bu nedenle ürün komple bir bakım ve denge sunduğundan tercih edilmektedir.

Avene Cleanance K özellikle hafif kusurlara sahip yağlı ve akne eğilimli ciltler için özel olarak önerilir. Bu tip bir cilt yapısı için önerilen ürün cilt bakımı açısından kusursuz bir etki yaratır. Ancak bu önemli etkinin elde edilebilmesi için öncelikli olarak doğru ve düzenli kullanımı çok önemlidir. Avene ürünün şu şekilde kullanılmasını önermektedir:

Cildinizi sabah ve akşam Cleanance Gel ile temizleyin ve iyice kurulayın.

Ürünü günde bir kere, akşam uygulayın.

Uygulama sırasında, göz ve dudak çevrelerinden uzak durmaya dikkat edin.

Makyajınızı Cleanance K üzerine uygulayabilirsiniz. Ürün esnek ve uyumlu olduğundan dolayı sizin için mükemmel bir rahatlık sağlar. Avene Cleanance K benzersiz bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından ideal olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle pek çok açıdan istekleri karşılar. Bu tip bir ürün ihtiyacı varsa kesinlikle kullanılması gereken ürün olarak Avene Cleanance K önerilmektedir.

Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Peeling

http://www.dermokozmetik.com/Avene-Cleanance-K-Krem-40-ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir